• Wizyta na grobie Konopczyńskiego

     • Dnia 17.09.2020 r. w dniu Uroczystego Ślubowania Klas Pierwszych uczniowie z SU złożyli symboliczną wiązankę na grobie Emiliana Konopczyńskiego.

      Od lat tradycją naszej szkoły jest oddawanie czci Patronowi w tym wyjątkowym dniu przyjęcia nowych uczniów w poczet pełnoprawnych członków społeczności Liceum i Technikum Zespołu Szkół nr 22.

     • Terminy Egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie w sesji zima 2021

     • EE.22 – eksploatacja urządzeń elektronicznych
      egzamin po pierwszym półroczu klasy IV Technikum Elektryczno-Elektronicznego
      Pisemny 12.01.2021 r. godz. 12.00 (60 minut)
      Praktyczny 11.01.2021 r. godz. 13.00 (180 minut, w formie pisemnej)

      Egzaminy odbędą się w budynku szkoły

      Szczegółowe informatory znajdują się na stronach: CKE i OKE Warszawa

      Harmonogram
      https://cke.gov.pl/images/_KOMUNIKATY/2_2021_PP2017_EPKwZ.
      pdf
      Informatory:
      https://cke.gov.pl/egzamin-zawodowy/egzamin-zawodowy-
      formula-2017/

      https://cke.gov.pl/egzamin-zawodowy/egzamin-zawodowy-
      formula-2017/informatory/informatory-2/

      https://cke.gov.pl/images/_EGZAMIN_ZAWODOWY/informatory/f
      ormula_2017/311408.pdf

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

     •  

      • Msza Święta inaugurująca rok katechetyczny 2020/2021 odbędzie się o godzinie 8.00 w Bazylice Świętego Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu 3;

       

      • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego klas I odbędzie się na dziedzińcu szkoły o godzinie 10.00;

       

      • Klasy II po szkole podstawowej zapraszamy na rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 o godzinie 11.00;

       

      • Klasy II po gimnazjum: 2 Ga, 2 Gb, 2 Gc, 2 Gd zapraszamy na godzinę 11.40, natomiast 2 Ge, 2 Gf, 2t na godzinę 12.15;

       

      • Rozpoczęcie roku dla klas III oraz 4t odbędzie się o godzinie 12.45.

       

      Przypominamy wszystkim, że w szkole obowiązuje reżim sanitarny i w związku z tym przed wejściem do szkoły należy zdezynfekować ręce, w przestrzeniach wspólnych nosić maseczki lub przyłbice oraz zachować bezpieczną odległość od innych osób. Ze względów bezpieczeństwa epidemicznego na rozpoczęcie nowego roku szkolnego nie możemy zaprosić Rodziców.

     • Dzień Maturzysty 2020

     • Szanowni Państwo,

      Już jutro (3 czerwca, godz. 13.30) na stronie www.studia.gov.pl odbędzie się wirtualny Dzień Maturzysty 2020 - pierwszy etap kampanii informacyjnej przygotowanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Perspektywy dla tegorocznych maturzystów planujących studia.

      W programie Dnia Maturzysty 2020 są m.in.: rozmowa z dr. Marcinem Smolikiem, dyrektorem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, który odpowie na pytania maturzystów dotyczące przebiegu tegorocznego egzaminu, krótkie wykłady ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie na temat matury z matematyki i języka polskiego, a także ostatnie ostatnie porady psychologa i doradcy kariery.

      Dobrze poinformowani mniej się denerwują - zapraszamy Państwa i uczniów do udziału w Dniu Maturzysty 2020!

     • Nasi Nauczyciele przygotowali wyjątkową lekcję

     • Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy Uczniów, a także Rodziców, Nauczycieli i Gości do wzięcia udziału w bardzo ważnej lekcji. Jak to zrobić? Wystarczy obejrzeć poniższą animację. Gwarantujemy, że nie będą to stracone 3 minuty. 

      Wszystkim małym i dużym Dzieciom życzymy szczerego uśmiechu - choć przez chwilę każdego dnia! 

    • II Wirtualny dzień otwarty dla kandydatów - 03.06.2020
     • II Wirtualny dzień otwarty dla kandydatów - 03.06.2020

     • Nie udało się Wam wziąć udziału w naszym spotkaniu on-line w maju? Nic straconego! 

      Zapraszamy serdecznie Ósmoklasistów zainteresowanych nauką w Zespole Szkół nr 22 im. E. Konopczyńskiego w Warszawie oraz ich Rodziców!

      Jeśli chcecie poznać naszą szkołę, dowiedzieć się więcej o ofercie edukacyjnej oraz usłyszeć o możliwościach rozwijania Waszych pasji i zainteresowań, które stwarza Konopczyński, zapraszamy na nasz kolejny Dzień Otwarty Online!

      Spotkanie odbędzie się 3 czerwca na platformie zoom. Zaczynamy o godz. 15.00.

      Link do spotkania:

      https://us04web.zoom.us/j/74708369107?pwd=SG5hNU03aDNmTUdwb2RXWFMyVVg3UT09

      Meeting ID: 747 0836 9107

      Password: 7vRVT6

      Dyrekcja, wychowawcy klas pierwszych, psycholog i pedagog oraz nasi uczniowie z ogromną chęcią odpowiedzą na wszystkie Wasze pytania!

    • Audio Video Show 2019
     • Audio Video Show 2019

     • 8 listopada klasa 2T, 3T, 4T wraz z opiekunami - p. Adamem Gałach,
      Ireneuszem Filipem, Grzegorzem Wolnym miała możliwość uczestnictwa w
      targach Audio Video Show 2019.
      Uczniowie klasy o profilu elektronicznym mieli więc możliwość udziału w jednym
      z największych wydarzeń związanych z najnowszymi technologiami audio-
      wizualnymi w Europie. W tym roku targi odbywały się w aż trzech lokalizacjach,
      czyniąc z imprezy wydarzenie, na którym nie mogło zabraknąć mediów.
      Jednemu z naszych uczniów udało się wygrać w konkursie głośnik JBL GO 2.
      Poniżej zdjęcia z wystawy.

     • Projekt Unijny - Szkoła Badaczy

     • Wsparcie projektu skierowane zostanie do 1721 uczniów śródmiejskich szkół w tym do Zespołu Szkół nr 22.Celem projektu jest rozwijanie u uczniów kompetencji kluczowych, właściwych postaw i umiejętności niezbędnych na rynku pracy poprzez organizację zajęć dodatkowych, tworzenie warunków do nauczania opartego na metodzie eksperymentu i wykorzystaniu technologii informacyjno-komunikacyjnych.W ramach projektu uczniowie będą mieli okazję wziąć udział m.in. w zajęciach rozwijających z języka angielskiego,  niemieckiego, matematyki czy przedsiębiorczości. Zaplanowane w projekcie działania służyć będą kształtowaniu u uczniów umiejętności przydatnych i ułatwiających funkcjonowanie na rynku pracy. Projekt koncentruje się także na rozwoju postaw aktualnie oczekiwanych przez pracodawców tj. przedsiębiorczości, umiejętności pracy zespołowej, kreatywności oraz innowacyjności.Wsparcie unijne umożliwi także zakup wyposażenia sal w laptopy, tablety, tablice multimedialne, projektory, książki,filmy czy gry dydaktyczne. Projekt realizowany będzie w okresie od 1 listopada 2019 roku do 31 grudnia 2020 roku.

      Szczegółowe informacje i regulamin prjektu znajdą Państwo w zakładce Projekty Unijne na naszej stronie. W plikach szkoły W dzienniku elektronicznym LIbrus znajduje się aktualny harmonogram wszystkich zajęć realizowanych w Liceum oraz Technikum.

     • Szkoła na medal i nominacja na Nauczyciela Roku

     • Jury pod przewodnictwem prof. Stefana M. Kwiatkowskiego, wiceprzewodniczącego Komitetu Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk, na posiedzeniu 21 września 2019 r. w redakcji Głosu Nauczycielskiego, po rozpatrzeniu wniosków kandydatów zgłoszonych do udziału w Konkursie, wybrało “Złotą Trzynastkę” w Konkursie Nauczyciel Roku 2019. Spośród nich został wybrany ks. Damian Wyżkiewicz CM, nasz nauczyciel religii. Ks. Damian jest katechetą w naszej szkole od 2015 roku. Jest magistrem teologii oraz zdobył licencjat z filozofii na UJ. Oprócz tego jest kapelanem warszawskich wspólnot osób niepełnosprawnych "Wiary i Światła". Jest doktorantem na Polskiej Akademii Nauk. Pisze pracę z filozofii niepełnosprawności. Jest jedynym katechetą w szkole. Uczy religii wszystkie klasy liceum i technikum po 1 godzinie tygodniowo. Oprócz godzin religii prowadzi dodatkowo zajęcia z filozofii, łaciny i muzyki. Przygotowuje uczniów do matury i olimpiady z filozofii. W swoich lekcjach łączy tematy religijne z filozofią, psychologią, etyką i muzyką. W tym roku szkolnym zainaugurował pierwszy w Polsce szkolny klub dyskusyjny „Więzi”. 

      Konkurs na Nauczyciela Roku to jedna z najważniejszych nagród w środowisku nauczycielskim. Organizowany jest po raz 18. przez Głos Nauczycielski i Ministerstwo Edukacji Narodowej (od 2002). Nie jest to plebiscyt. Wyboru dokonuje jury, złożone z przedstawicieli MEN, Głosu Nauczycielskiego oraz ekspertów oświaty na podstawie oceny dorobku danego nauczyciela. 8 października br. na Zamku Królewskim odbędzie się uroczysta gala, podczas której nominowani i szkoły otrzymają nagrody. Spośród trzynastki zostanie wybrana najlepsza trójka, w tym Nauczyciel Roku 2019. Zwycięzca otrzymuje nagrodę Ministra Edukacji Narodowej, wszyscy – nagrody rzeczowe od sponsorów. Szkoła nominowanego otrzymuje prestiżowy certyfikat "Szkoła na medal".

     • Kim jest dziennikarz? - Pierwsze spotkanie z gościem specjalnym! SKD Więź

     • Zapraszamy na pierwsze spotkanie szkolnego klubu dyskusyjnego "Więź"!

      Poniedziałek, 23.09, godz. 14.40-16.20 w auli szkolnej

      Pierwszym gościem będzie Cezary Gawryś - redaktor naczelny "Więzi" w latach 1995-2001, który opowie, jak się tworzy artykuły i opowie o rzemiośle dziennikarza, o środowisku dziennikarskim; co to znaczy współpracować z redakcją, tworzyć więzi między redakcją a społeczeństwem.

      Cezary Gawryś - ur. 1947, dziennikarz, publicysta, filozof, teolog, terapeuta. Pracował jako sekretarz redakcji i reportażysta w tygodniku w "Literatura” (1972–1976), następnie od 1976 w miesięczniku WIĘŹ, najpierw u boku Tadeusza Mazowieckiego, z czasem jako redaktor naczelny (1995–2001). Przez dwa lata był katechetą w warszawskim liceum im. Roberta Schumana. Obecnie jest redaktorem w Wydawnictwie WIĘŹ. Wydał zbiory reportaży: „Ścieżki ocalenia”, „Ten Trzeci”, a także (z Katarzyną Jabłońską) trzy książki zbiorowe: „Męską rozmowę”, „Między konfesjonałem a kozetką” oraz „Wyzywającą miłość”. Autor rozmowy rzeki ze Stefanem Frankiewiczem „Nie stracić wiary w Watykanie”. Żonaty z Kingą, architektem krajobrazu. Mają trzech synów i dwóch wnuków. Mieszka w Warszawie.

     • Wielki sukces w biegach przełajowych

     • Jak co roku we wrześniu młodzież z naszej szkoły brała udział w dzielnicowych biegach przełajowych.

      Miło nam poinformować, że wśród dziewcząt na dystansie 1500 metrów w pięknym stylu zwyciężyła uczennica klasy 1GD - Natasza Ciepał i zakwalifikowała się do finałów Warszawy.

      Pozostałe zawodniczki i zawodnicy również pokazali się z dobrej strony walcząc dzielnie z mocnymi rywalami. Dziękujemy wszystkim za udział w zawodach i czekamy z niecierpliwością na start Nataszy w finałach!

      Opiekunowie: Beata Styczyńska i Paweł Kozłowski

     • ZOSTAŃ CZŁONKIEM PIERWSZEGO W POLSCE KLUBU DYSKUSYJNEGO "WIĘŹ"

     • „Więź” to wybitna marka na forum katolickich czasopism społeczno-kulturalnych. Założył je 61 lat temu Tadeusz Mazowiecki - pierwszy premier Trzeciej Rzeczypospolitej. Szkolny klub dyskusyjny jest inicjatywą autorską, pierwszą w Polsce. Zadaniem klubu jest otwarcie ucznia na szeroką dyskusję kulturalno-społeczną, zapoznanie się z najnowszymi trendami filozoficznymi, teologicznymi, kulturowymi i społecznymi. Celem klubu jest ukształtowanie młodej inteligencji otwartej na dialog, tolerancję, budowanie społeczeństwa obywatelskiego i szeroki wymiar kultury. Zajęcia będą czasem twórczej dyskusji.

      Zajęcia będą odbywać się raz w miesiącu po lekcjach. Forma zajęć będzie następująca:

      - comiesięczne spotkania dyskusyjne z udziałem gościa;

      - spotkania z autorami tekstów;

      - wizyty w redakcji Więzi przy ul. Trębackiej;

      - warsztaty publicystyczne;

      - kącik literacki;

      - darmowe wyjścia raz w miesiącu do Filharmonii Narodowej (dla 10 osób w ramach współpracy z instytucją);

      - możliwość publikacji swojego wiersza lub eseju w Więzi.

      Członkostwo ma charakter otwarty, członek klubu nie jest zobowiązany do żadnych opłat. Członek klubu będzie posiadał kartę członkowską.

      Skontaktuj się z ks. Damianem Wyżkiewiczem - szkolnym katechetą

     • Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

     • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO
      2 WRZEŚNIA 2019

      godz. 9.00 – msza święta w kościele p.w. św. Krzyża

      godz. 10.00 – spotkanie klas pierwszych na podbudowie gimnazjum z dyrekcją
      i wychowawcami w auli szkoły

      godz. 10.30 spotkanie klas pierwszych na podbudowie szkoły podstawowej
      z dyrekcją i wychowawcami w auli szkoły

      godz. 11.00 – spotkanie klas drugich, trzecich i czwartej z dyrekcją
      i wychowawcami w auli szkoły

    • Witamy!

    • Zespół Szkół Nr 22 im. Emiliana Konopczyńskiego

    • Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.

     Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo.

     Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo. Quisque sit amet est et sapien ullamcorper pharetra.

     Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.