• Mamy to!
     • Mamy to!

     • Kolejny raz w naszej szkole będzie działać Sztab Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy. Niebawem wszystkie szczegóły. Sie ma!

     • Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Geologicznej – OKAWANGO

     • Wydział Geologii Uniwersytetu Warszawskiego wraz z Wydawnictwem Nowa Era organizują Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Geologicznej – OKAWANGO skierowany do uczniów szkół średnich. W tym roku odbędzie się IV edycja tego konkursu.

      Etap I Do 30 listopada 2021 r. – wstępne zgłoszenia uczestnictwa (mile widziane wcześniejsze – pozwoli nam to lepiej przygotować logistykę)

      Do 15 stycznia 2022 r. – samodzielne wykonanie prac konkursowych oraz przesłanie ich (zgodna wersja papierowa i elektroniczna) na adres organizatora – z dopiskiem "konkurs OKAWANGO".

      Styczeń/luty 2022 r. – ocena nadesłanych prac konkursowych.

      Luty 2022 r. – ogłoszenie wyników I etapu oraz ustalenie listy rankingowej dla osób zakwalifikowanych do II finałowego etapu.

      TEMATY PRAC NA I ETAP KONKURSU !!!

      PROJEKT I: Geologiczny “geocaching” - geologiczny rajd po okolicy, którą znam

      PROJEKT II: W oczekiwaniu na kolejne globalne ochłodzenie - co wiesz o dawnych zlodowaceniach w Twojej okolicy i jakie ślady po sobie zostawiły

      PROJEKT III: W poszukiwaniu wody - zasoby wodne Twojej okolicy okiem geologa

       

      Etap II

      Odbywa się w wyznaczonym przez Organizatora miejscu (np. w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach) i obejmuje:

      a. część pisemną – zakres wiedzy geologicznej obecny w założeniach programowych dla szkół średnich; zakres wiedzy wykraczający poza założenia programowe szkół średnich; zakres wiedzy w polecanej przez Organizatora literaturze oraz zasobach internetowych; rokrocznie zakres wymaganej wiedzy będzie podlegał modyfikacjom – szczegółowe wytyczne Organizator będzie zamieszczał na swojej stronie internetowej i propagował dalej za pomocą np. portali społecznościowych (np. Facebook).

      b. część ustną (np. w formule prezentacji) – dla wszystkich uczestników lub uczestników wyłonionych przez Organizatora na podstawie części pisemnej – szczegóły będą zamieszczane rokrocznie na stronie internetowej Organizatora lub/i w portalach społecznościowych (np. Facebook).

      c. Organizator dopuszcza inną możliwość przeprowadzenia II etapu Konkursu – w takim przypadku uczestnicy oraz ich opiekunowie/nauczyciele powiadomieni zostaną z rozsądnym wyprzedzeniem.

      Wyniki z części pisemnej i ustnej decydują o ostatecznym miejscu na liście rankingowej uczestników Konkursu OKAWANGO. 

      Komisja Konkursowa decyduje o przyznaniu tytułu „Laureata OKAWANGO” oraz tytułu „Finalisty OKAWANGO” (pod warunkiem, że uzyskał co najmniej 30% sumy punktów możliwych do zdobycia w etapie finałowym)

      NAGRODY Laureaci OKAWANGO mogą dostać się na studia wyższe na kierunki geologia poszukiwawcza lub geologia stosowana, na Uniwersytecie Warszawskim uzyskując maksymalną liczbę punków w PROCEDURZE kwalifikacyjnej.

      Finaliści OKAWANGO uzyskują ułatwienia w procedurze kwalifikacyjnej na kierunkach geologia poszukiwawcza lub geologia stosowana, na Uniwersytecie Warszawskim w postaci maksymalnej liczby punktów Z PRZEDMIOTU Geografia.

      Uczestnicy II-go etapu oraz nauczyciele opiekunowie, mogą otrzymać dodatkowe nagrody ufundowane przez darczyńców i sponsorów Konkursu OKAWANGO.

      Więcej informacji, materiały do pobrania, proponowane publikacje i regulamin znajdziecie na stronie Wydziału Geologii 

     • Spacer po kampusie UW

     • Dwudziestego pierwszego października uczniowie klasy 3Gb wzięli udział w spacerze po kampusie głównym Uniwersytetu Warszawskiego. Zobaczyliśmy wnętrze Sali Złotej, salę wykładową w dawnych magazynach Starego BUW-u oraz Wydział Archeologii. Dziekujemy pani dr hab. Agnieszce Tomas za zorganizowanie wyjścia z ramienia UW.

     • Spotkanie z dr hab. Anna Marią Dłuszewską

     • 18. października 2021 r. mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole dr hab. Annę Marię Dłuszewską, prof.SGGW, która pracuje w Katedrze Nauk Morfologicznych Instytutu Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Nasz gość w swojej pracy zawodowej zajmuje sie biotechnologią rozrodu, dlatego w czasie prelekcji poruszone zostały zagadnienia zwiazane z in vitro, klonowaniem i pozyskiwaniem osobnikow transgenicznych. Uczniowie mieli mozliwość porozmawiać z panią profesor i rozwiać wątpliwości związane z biotechnologią rozrodu. W spotkaniu wzięły udział klasy z rozszerzoną biologią: 3Gd, 3Pe oraz 2d.

     • Niezwykła kraina - Roztocze

     •  

      Pierwszy dzień: Jest 4 października 2021 roku, godzina 6:30. Wszyscy stoimy już z bagażami, czekamy na moment,  w którym będziemy mogli zająć miejsca w autokarze. Jesteśmy bardzo podekscytowani  i szczęśliwi, bo jest to nasza pierwsza wspólna wycieczka międzyklasowa. Jadą wszystkie drugie klasy – 2a, 2b, 2c,2d i 2t.

      Podróż jest długa, trwa ponad cztery  godziny. Mamy za sobą postój, gdzie wszyscy mogliśmy się przewietrzyć i pobudzić ciepłą kawą. Podczas podróży, każdy rozmawiał o planowanej  wieczornej dyskotece oraz o playlistach muzycznych.

      Pierwszym miejscem, które odwiedzamy, jest Szklarnia, w której znajduje się  jedyna w Polsce ostoja konika biłgorajskiego. Przewodnik przekazuje nam  wiele ciekawych informacji o tych zwierzętach, o ich usposobieniu,  diecie czy sposobie opieki, jaką trzeba im zapewnić. O wszystkim opowiada  Zbigniew Butryna, który prezentuje nam  również instrument zwany suką biłgorajską. Pan Zbigniew, z pasją, przedstawia nam jej budowę i historię jej powstania.

      Kolejnym miejscem, w które się udajemy, jest park rekreacji Zoom Natury. To tam uzupełniamy naszą wiedzę na temat ekologii, niezwykłych zwierząt, czy zjawisk przyrodniczych. Z  zaciekawieniem oglądamy eksponaty i wsłuchujemy  się w odgłosy ptaków. 
      To jest  ostatni punkt zwiedzania w dniu dzisiejszym. Udajemy się teraz do naszych ośrodków Pszczeliniec i Natura.  Każdy już chce zobaczyć swoje pokoje,  rozpakować  się i szykować do wieczornej imprezy.

      Drugi dzień: Po śniadaniu wyruszamy autokarami do rezerwatu Czartowe Pole w Janowie Lubelskim. W trakcie podróży zwiedzamy Krasnobród, przewodnik opowiada nam historie związane z tym miejscem. W rezerwacie są przepiękne widoki, a to za sprawą wodospadów i wielokolorowych drzew, których liście przybrały  barwy jesieni.

      Kolejnym punktem  wycieczki  jest rezerwat Szumy nad Tanwią. Miejsce to zdecydowanie robi na nas największe wrażenie . Każdy łapie za telefon i wykonuje serie zdjęć. Miejsce jest malownicze, możemy podziwiać tam liczne wodne kaskady, wydające charakterystyczny, kojący szum.

      Następnie udajemy się  do kamieniołomu Babia Dolina oraz wchodzimy na wieżę widokową, z której podziwiamy piękne krajobrazy.

      Dalej przemieszczamy się do Roztoczańskiego Parku Narodowego i tam przewodnik zabiera nas na długi spacer. Oglądamy zniewalająco piękną krainę, jaką jest Roztocze; wchodzimy na  Bukową Górę, podziwiamy stawy Echo. Następnie udajemy się do  Alei Dębów. Tam mamy okazję zobaczyć naprawdę ogromne i budzące podziw drzewa, do których można nawet wejść! Spacer kończy się na odwiedzeniu Kapliczki na Wodzie. Intensywne wędrówki tego dnia dobiegły końca, ale wieczorem czekała nas jeszcze atrakcja w postaci ogniska.

      Trzeci dzień:  Czas na pożegnanie się z Krasnobrodem i wyjazd  do Zamościa. Jest to renesansowe miasto zbudowane na obraz człowieka. Mieszkali w nim między innymi poeta - Bolesław Leśmian oraz bard - Marek Grechuta. Podziwiamy  też wnętrza kościołów Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza Apostoła, pomnik Jana Zamojskiego, dzielnicę żydowską z synagogą, most Dla zakochanych usytuowany nad … torami kolejowymi, postaci z utworu Leśmiana – Bajdałę i Dusiołka, a także piękny, renesansowy Rynek. Wydaje się, że w każdym zaułku miasta kryje się jakaś niezwykła opowieść.

      Czas mija bardzo szybko i nasza trzydniowa eskapada też musiała się skończyć. Chyba każdy żałował, że już trzeba wracać do codziennych, zwykłych obowiązków, ale mamy nadzieję, że jeszcze nie raz spotkamy się na międzyklasowym wyjeździe, bo  wszyscy są zadowoleni z takiej formy integrowania i poznawania się wzajemnie.

      Wycieczka dobiega końca. Wysiadamy z autokarów, żegnamy się  i dziękujemy naszym Nauczycielom za wspólnie spędzony czas.

      Maria Gajo, , Katarzyna Młynarczyk  i Wiktoria Styczeń z kl.IId

       

     • Festiwal Pracy JOBICON

     • Przełam lody z Pracodawcą podczas spotkań indywidualnych w dniach 20 i 21 października 2021 roku. Znajdziesz tu informacje o wszystkich wydarzeniach towarzyszących Festiwalowi Pracy JOBICON online. W trakcie dwóch dni możesz bezpłatnie skorzystać z indywidualnych i grupowych spotkań z pracodawcami - wystarczy się zapisać. W przyjaznej atmosferze zapytasz potencjalnych pracodawców o to, co naprawdę dla Ciebie ważne. Pamiętaj - liczba miejsc jest ograniczona.

      Więcej o tym, jak działają spotkania, webinary i warsztaty, dowiesz się z zakładki Pomoc.

     • Wielka Charytatywna Zbiórka Grosza

     • Rozpoczyna się kolejna edycja akcji "WIELKA CHARYTATYWNA ZBIÓRKA GROSZA". Oprócz pozyskania środków na zabawki oraz materiały szkolne dla dzieci idea tej zbiórki ma również wymiar społeczny, ponieważ podczas akcji promowana jest idea WOLONTARIATU. Na czym polega akcja:

      - W ramach akcji zbieramy monety o wszystkich nominałach (również banknoty)

      - KAŻDA klasa zbiera fundusze do swojej skarbonki

      - Zawija pieniądze nominałami do rulonów (monety)

      - Podpisuje na rulonach kwotę

      - Dołącza rozliczenie

      - Przekazuje zebraną kwotę do biblioteki.

      Komu pomagamy - DZIECIOM

      Zebrane w ramach akcji fundusze pomogą zrealizować następujące działania:

      - finansowanie pomocy psychologicznej matkom przebywającym w Domach samotnej matki

      - zakup artykułów plastycznych czyli malowanek, bloków technicznych, zeszytów, kredek, farbek dla dzieci przybywających w Domach dziecka oraz Domach samotnej matki. Zachęcamy do wsparcia potrzebujących i aktywnego udziału w akcji. 

     • XLVIII Olimpiada Wiedzy Technicznej

     • Terminy Olimpiady Wiedzy Technicznej w roku szkolnym 2021/2022:

      Zawody I stopnia (szkolne) - 22.10.2021 r.
      Zawody II stopnia (okręgowe) - 4.01.2022 r.
      Zawody III stopnia (centralne) - 2.04.2022 r.

       

      Szczegóły  u nauczycieli przedmiotów zawodowych oraz na stronie:

    • Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „Euroelektra”.
     • Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „Euroelektra”.

     •  

       

      ZGŁOSZENIA UDZIAŁU SZKÓŁ W 24. EDYCJI OLIMPIADY PRZYJMOWANE SĄ

      DO 18 PAŹDZIERNIKA 2021 r.

      Zawody I stopnia Olimpiady polegają na samodzielnym rozwiązaniu

      zadań testowych w trybie on-line na konkursowej platformie

      internetowej umieszczonej pod adresem

      https://olimpiada.euroelektra.edu.pl

      Zasady rejestracji uczestników na platformie zostaną podane w następnym komunikacie.

       

      Terminy zawodów:

      • I stopnia - 5 listopada 2021 r. (piątek)
      • II stopnia - 5 stycznia 2022 r. (środa)
      • III stopnia - 14 marca 2022 r. (poniedziałek)

       

      Gala zakończenia 24. edycji Olimpiady - 20 kwietnia 2022 r. (środa)

      Szczegóły  u nauczycieli przedmiotów zawodowych

       

    • Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
     • Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

     • Pażdziernik to miesiąc w którym obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Libriarianship – IASL) ogłosiło, że hasłem tegorocznych obchodów będą: „Baśnie i legendy z całego świata” („Fairy Tales and Folk Tales around the World”). Zachęcamy do sentymentalnej podróży do świata lektur z lat dzieciństwa. Nauczyciele bibliotekarze

     • Młodzieżowy strajk klimatyczny

     • Nasi uczniowie, biorący udział w wielu akcjach Wolontariackich, tym razem uczestniczyli w Młodzieżowym Starajku Klimatycznym. Jesteśmy dumni z Naszych uczniów, że tak ważny temat nie jest im obojętny. Realacja wraz ze zdjęciami poniżej.

      W miniony piątek, a więc 24 września bieżącego roku odbył się w Warszawie, a takze wielu innych miastach w Polsce Młodzieżowy Strajk Klimatyczny, łączący nas ideowo z innymi młodymi pikietujacymi na całym swiecie w obronie Planety. Rzesze ludzi wyraziły w ten sposób swój sprzeciw wobec osiągnieć cywilizacyjnych, których ceną jest globalne ocieplenie i wiele innych, nieprzyjaznych naturze zjawisk. Manifestacja miala charakter pokojowy, choć w wypowiedziach młodych prelegentów dominowała determinacja, a hasła na transparentach nawoływały do podjecia radykalnych działań, zmierzających do zmiany obecnego stanu wód, gleby czy powietrza. Hasłami przewodnimi byly:klimat ponad wszelkimi podziałami;strach oddychać;czyste kominy dla zdrowej rodziny, planety B nie będzie;wspolne dzialanie albo wspólne wymieranie. Jednak przepełnia nas nadzieja, że inny świat jest możliwy. Optymistyczna postawa i przyjazna atmosfera to nasze hasła. 

     • Witamy!

     • Zespół Szkół Nr 22 im. Emiliana Konopczyńskiego

     • Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.

      Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo.

      Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo. Quisque sit amet est et sapien ullamcorper pharetra.

      Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.