• Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
     • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

     • Nasz sztab WOŚP jest najlepszy na świecie. Zebraliśmy 32 105,79 zł i ponad 19 tysięcy złotych na e-skarbonkę!! Jesteśmy dumni z naszych uczniów i nauczycieli, którzy ich wspierali! Wśród nich są także harcerze z naszej szkolnej drużyny. Wielkie podziękowania dla Pani Anny Rajewskiej, głównej koordynatorki, która całym sercem była zaangażowana w to dzieło! Dziękujemy także nauczycielom i pracownikom naszej szkoły, wśród nich: pani Bożenie Grzelewskiej, pani Małgorzacie Libman-Sokołowskiej i pani Marzenie Szczepańskiej.

    • Mimo zajęć zdalnych wiele się dzieje!
     • Mimo zajęć zdalnych wiele się dzieje!

     • Klasy 2d i 3a wzięły udział 26 listopada i 10 grudnia w grze online dotyczącej różnorodności językowej organizowanej przez Fundację Polskie Forum Migracyjne.


      Uczniowie mieli do wykonania interaktywne zadania, a żeby to zrobić - musieli posługiwać się językami obcymi (tymi, których się uczą lub których zupełnie nie znają) oraz przywoływać swoje wiadomości na temat różnorodności językowej Europy. Wykorzystane zostały rozmaite aplikacje do nauki języków obcych.
      Za wykonanie zadań oraz współpracę w grupie i z prowadzącymi uczniowie otrzymywali punkty w międzyszkolnej rywalizacji! Wyniki będą w styczniu.
      Wszystkie grupy dzielnie walczyły, dużo się nauczyły i co najważniejsze miały urozmaiconą naukę zdalną.

      Takie zajęcia to doskonały sposób na wzmacnianie kompetencji językowych uczniów, wsparcie ich w przełamywaniu bariery językowej w posługiwaniu się językami obcymi. Budują poczucie własnej wartości tych, którzy mówią innymi językami niż polski. Udział w grach jest bezpłatny. Zajęcia są realizowane w ramach Projektu „Języki - klucz do poznania świata!”. Wzmacnianie kompetencji językowych, społecznych i poznawczych uczniów warszawskich szkół, edycja 2020/2021, współfinansuje m.st. Warszawa.


       

    • Konkurs tłumaczeniowy Juvenes Translatore
     • Konkurs tłumaczeniowy Juvenes Translatore

     • Po raz pierwszy nasza szkoła została wylosowana w konkursie tłumaczeniowym Juvenes Translatores.

       

      Mogło wziąć w nim udział maksymalnie pięć osób. Konkurs odbył się 26 listopada w naszej szkole: uczestnicy to: Adam Adamiuk, Aleksander Olszewski, Aleksandra Sajewska- z klasy 2GB1, Maja Gasperowicz klasa 2GC, Jagoda Krupiewska z 2GA. Tłumaczenia ocenia Dyrekcja Generalna ds. Tłumaczeń Pisemnych. W konkursie mogli wziąć udział również uczniowie, którzy uczą się łaciny lub greki. Organizatorzy zachęcali uczniów do tłumaczenia na swój język ojczysty lub język, który znają najlepiej. Takie założenie  wynika stąd, że sztuka przekładu polega w dużej mierze na umiejętnym posługiwaniu się językiem ojczystym, a nie tylko na znajomości języków obcych. Pierwszym etapem tłumaczenia jest zrozumienie tekstu; drugim, i prawdopodobnie trudniejszym etapem, jest sprawne użycie języka docelowego (tj. języka, na który tłumaczony jest tekst), pozwalające na napisanie tekstu, który dobrze się czyta i który zawiera wyrażenia charakterystyczne dla danego języka.

      Trzymamy kciuki i czekamy na wyniki!
       

       

    • Naprawdę możesz wiele - praktyczny webinar o stylach myślenia i odkrywaniu potencjału.
     • Naprawdę możesz wiele - praktyczny webinar o stylach myślenia i odkrywaniu potencjału.

     • Zapraszam na kolejne szkolenie on-line pt.: "Naprawdę możesz wiele! Praktyczny webinar o stylach myślenia i odkrywaniu potencjału". Szkolenie odbędzie się 10.12.2020 w godzinach 18:00-19:30. Warsztaty poprowadzi Mateusz Konieczny - socjolog, trener umiejętności społecznych, doradca zawodowy. Certyfikowany Trener FRIS®. Mentor w Programie rozwoju wolontariatu w szkołach. Od ponad 10 lat wspiera uczniów, rodziców i nauczycieli, przygotowuje młodzież do realizacji indywidualnych i zespołowych przedsięwzięć. Ukończył Uniwersytet Warszawski. Studiował na Freie Universität w Berlinie. Obecnie doktorant w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych UW. Założyciel Manufaktury Przyszłości – organizacji wspierającej młodych ludzi w kształtowaniu ścieżki edukacyjnej i zawodowej. Laureat konkursu dla animatorów społecznych im. Heleny Radlińskiej. Pozostałe informacje w Librusie. ks. Damian Wyżkiewicz

    • Nowa płyta
     • Nowa płyta

     • Moi Drodzy! Po raz drugi startujemy w konkursie o dofinansowanie na nagranie płyty. W zeszłym roku uzbieraliśmy sporo głosów i otrzymaliśmy pieniądze na nagranie płyty "All you need is love!" Proszę Was serdecznie o codzienne głosowanie i zachęcanie znajomych do tego. Mam wielką nadzieję, że dzięki Wam nasz kolejny projekt się uda! ks. Damian Wyżkiewicz

    • Klub Dyskusyjny Więzi - spotkanie z Bogdanem Rymanowskim
     • Klub Dyskusyjny Więzi - spotkanie z Bogdanem Rymanowskim

     • Zapraszamy na siódme spotkanie szkolnego klubu dyskusyjnego "Więź", którego gościem będzie Bogdan Rymanowski. Bogdan Rymanowski jest polskim dziennikarzem telewizyjnym i radiowym. Z wykształcenia jest prawnikiem.

      Pracę dziennikarską rozpoczął w Radiu Kraków. Potem pracował w: RMF FM, TVP1 (Puls dnia), Telewizja Wisła (Fakty), TVN i TVN24 (Kropka nad, Fakty, Kawa na ławę, Wieczorna rozmowa Rymanowskiego, Jeden na jeden), Radiu Plus (Twarzą w twarz, W samo południe), TV Puls, Polsat i Polsat News (Wydarzenia, Gość Wydarzeń).

      W 2007 został laureatem Nagrody im. Dariusza Fikusa w kategorii „Twórca w mediach”. Otrzymując tę nagrodę zaznaczył, że przekaże całą sumę pieniężną w wysokości 25 tysięcy złotych Januszowi Świtajowi, który od wielu lat heroicznie zmaga się z chorobą.

      Jest laureatem Wiktora 2007 w kategorii „Najwyżej ceniony publicysta”. 29 listopada 2008 został laureatem MediaTorów w kategorii AuTORytet. Miesięcznik „Press” przyznał mu tytuł Dziennikarza Roku 2008. 17 lutego 2011 odznaczony został Medalem „Niezłomnym w słowie”.

      Uzyskał tytuł „Gentlemana Roku” 2005. Przyznają go czytelnicy miesięcznika „Gentleman”.

    • poRUSZAMY zdalne nauczanie!
     • poRUSZAMY zdalne nauczanie!

     • Drodzy Uczniowie Zespołu Szkół nr 22!

      Serdecznie zapraszamy Was do wzięcia udziału w wyzwaniu polegającym na spaleniu jak największej ilości kcal spacerując. Wyzwanie trwa od 07.12.2020 do 17.01.2021. Dołączyć można w dowolnym terminie, ale im wcześniej się zapiszecie, tym większa szansa na wygraną! Liczy się suma spalonych kcal w tym okresie!

      Aby aktywnie uczestniczyć w naszym challengu wystarczy:

      1) Zgłosić chęć uczestnictwa w zabawie do swojego nauczyciela WF wraz z adresem e-mail, na który zostanie wysłane zaproszenie do wyzwania. UWAGA! Osoby niepełnoletnie - wymagamy też zgody rodzica na udział!! Zgłoszenia wysyłajcie przez Librusa!

      2) Zainstalować w telefonie darmowej aplikacji MapMyWalk,

      3) Spacerować jak najczęściej i jak najdłużej z włączoną aplikacją MapMyWalk w okresie od 07.12.2020 do 17.01.2021.

      Po 17.01.2021 wyłonimy zwycięzców w 2 kategoriach:

      1) Najlepsza klasa - klasa, której uczniowie w sumie spalą najwięcej kcal! Im więcej osób z klasy weźmie udział w naszej zabawie, tym większa szansa na wygraną!

      2) Najlepsi uczniowie - wyłonimy 3 osoby z największą ilością spalonych kcal!

      Na zwycięzców czekają nagrody niespodzianki ufundowane przez p. Dyrektora!


      Organizatorami tej zabawy są nauczyciele WF pod przewodnictwem Dariusza Walickiego.

      Jeśli macie jakieś pytania - zapraszamy do kontaktu z organizatorami :) 


      Regulamin naszej zabawy:

      regulamin_wyzwania_poRUSZAMY_zdalne_nauczanie.pdf

     • Witamy!

     • Zespół Szkół Nr 22 im. Emiliana Konopczyńskiego

     • Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.

      Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo.

      Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo. Quisque sit amet est et sapien ullamcorper pharetra.

      Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.