• Konkurs "Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii"

     • Serdecznie zapraszamy do zgłoszenia się do udziału w VIII edycji konkursu "Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii". W tym roku uczestnikami konkursowymi są uczniowie z klasy III liceum zarówno po gimnazjum jak i po podstawówce oraz uczniowie klas III i IV technikum po gimnazjum

     • Maraton i Półmaraton Warszawski

     • 26 września ulicami Warszawy biegł 43 Maraton i 15 Półmaraton Warszawski. Bieg od 40 lat, tradycyjnie odbywa się w ostatnią niedzielę września.W tym roku w Maratonie udział wzięło 3 tysiące biegaczy, w Półmaratonie - 5 tysięcy. Uczestnikom trudno byłoby pokonać trasę biegu bez punktów odżywiania, na których pracowali Wolontariusze. Uczniowie naszej szkoły (43 osoby) od wczesnych godzin rannych pracowali na 35 km Maratonu i 15 km Półmaratonu. Do Ich obowiązków należało przygotowanie punktu: ustawienie kubków z wodą i tacek z bananami. Potem tylko czekanie na biegaczy. W trakcie biegu, Wolontariusze podawali biegnącym wodę i głośno kibicowali. Po zakończeniu imprezy i sprzątnięciu punktu, zmęczeni, ale szczęśliwi rozeszliśmy się do domów. Czekamy na następną okazję do pomocy innym. Bardzo dziękuję wszystkim Wolontariuszom za niedzielny wysiłek, uśmiech i miłe słowa. Jestem z Was DUMNA

     • Spacer śladami Stanisława Wokulskiego

     • 14 września klasa 3Gd spacerowała po Warszawie tropiąc ślady bohaterów literackich. Dobrze było spojrzeć na Krakowskie Przedmieście z perspektywy Stanisława Wokulskiego i poczciwego Ignacego Rzeckiego. Nie było nam trudno wyobrazić sobie Izabelę w przejeżdżającej obok dorożce. Poznaliśmy również bliżej sylwetkę autora tej najpiękniejszej powieści o Warszawie.

     • Wykłady w Instytucie Lingwistyki Stosowanej

     • W czwartek 23 września wymienione poniżej klasy uczestniczyły w wykładach w Instytucie Lingwistyki Stosowanej na ulicy Dobrej 55 w Warszawie:

      - klasa 3ga - pod opieką p. Katarzyny Guess - wykład dr. hab. Piotra Twardzisza pt. LICZENIE RZECZOWNIKÓW (NIE)POLICZALNYCH W JĘZYKU ANGIELSKIM;

      - klasa 3gb - pod opieką p. Anny Berlińskiej wykład dr. Tomasza Wiącka pt. LITERATURA NA EKRANIE: TECHNIKI I FORMY ADAPTACJI ANGIELSKICH UTWORÓW LITERACKICH;

      - klasa 3pe - pod opieką p. Marcina Hałania - uczestniczyła w wykładzie online pt. KILKA SŁÓW O DUBBINGU prowadzonym przez dr Patrycję Spytek;

      - klasa 3pc - pod opieką p. Beaty Stępniak - uczestniczyła w wykładzie online pt. JAK ONI ŚPIEWAJĄ? WARIANTY JĘZYKA ANGIELSKIEGO W MUZYCE POPULARNEJ prowadzonym przez dr Monikę Konert-Panek;

      - klasa 3gd - pod opieką p. Barbary Dąbrowskiej uczestniczyła w wykładzie online pt. HENIO POTTER, PIOTRUŚ PAN I ALINKA Z KRAINY CZARÓW – O TŁUMACZENIU IMION W LITERATURZE DZIECIĘCEJ I NIE TYLKO prowadzonym przez dr Annę Fornalczyk-Lipską.

      Jesteśmy przekonani, że spotkania ze środowiskiem uniwersyteckim będą wartościowe i zachęcą Was do poszerzania horyzontów.

     • Klasa Ie na wykładzie uniwersyteckim

     • W dniu 23 września 2021 klasa 1e wraz z nauczycielem języka hiszpańskiego, panem Michałem Kwiatkowskim, uczestniczyła w wykładzie Nieoczekiwane arcydzieło niespełnionego starca: Cervantes i Don Kichot na Wydziale Lingwistyki Stosowanej UW.

      Uczniowie mieli okazję zapoznać się z niestandardowym opisem biografii jednego z najbardziej znanych pisarzy Miguela Cervantesa oraz z odpowiedziami na pytania: Czym nieustannie inspiruje twórców? Dlaczego swoje artystyczne spełnienie znalazł tak późno? Kim był Don Kichot i jego pomocnik Sancho Pansa?

      Wykład był inspiracją do dalszego pogłębiania wiedzy językowej poprzez najnowsze tłumaczenia działa w języku polskim oraz do rozwoju na polu szeroko pojętej kultury hiszpańskojęzycznej.

    • Spotkanie z Marcinem Popkiewiczem
     • Spotkanie z Marcinem Popkiewiczem

     • 20 września w naszej szkole odbył się wykład o tematyce ekologicznej. Naszym gościem był Pan Marcin Popkiewicz - specjalista od spraw klimatologii i analiz w tej dziedzinie. Na naszym spotkaniu poruszyliśmy m.in. takie tematy jak: organizacje proekologiczne, wpływ produkcji mięsa na klimat, środowisko i nasze zdrowie, polityka klimatyczna polskiego rządu, kryzys w dostępie do wody pitnej, wpływ palenia tytoniu na atmosferę. Uczniowie z żywym zainteresowaniem słuchali wystąpienia naszego gościa. Bardzo dziękujemy za rzetelne informacje na temat ochrony środowiska i poświęcony dla nas czas.

     • Sprzątanie świata

     • 20 września uczniowie klas 1b, 1d, 2b, 2d wezmą udział w akcji "Sprzątanie świata" na 5, 6, 7 i 8 godzinie lekcyjnej.

     • Dni wielojęzyczności

     • W związku ze zbliżającym się Dniem Wielojęzyczności zapraszamy na kilka wydarzeń organizowanych 24 i 25 września centralnie przez Parlament Europejski. W programie m.in. interaktywne warsztaty online na temat tłumaczeń pisemnych i ustnych. Szczegółowe informacje oraz formularze rejestracyjne znajdują się na tej stronie:

     • Spotkanie z panem Marcinem Popkiewiczem

     • W poniedziałek 20 września na piątej godzinie lekcyjnej odbędzie się spotkanie wybranych klas liceum z panem Marcinem Popkiewiczem. Spotkanie dotyczyć będzie kwestii związanych z działaniami człowieka na rzecz ochrony środowiska.

     • Zebranie Rady rodziców

     • Uprzejmie informujemy, że zebranie Rady Rodziców z dn. 15 września 2021 r. zostaje przełożone na 23 września 2021 r. na godzinę 18:00.

     • Zajęcia z piłki siatkowej

     • Zapraszam chętne osoby na zajęcia z piłki siatkowej już od najbliższego poniedziałku tj.13 września 2021 roku o godz. 15.30.

      Zajęcia będą odbywać się w poniedziałki i czwartki w godzinach 15.30 - 16.45.

      Do zobaczenia, Urszula Ostaszewska

     • Zebranie z rodzicami 15.09.2021 r.

     • Spotkanie Dyrekcji z rodzicami uczniów klas maturalnych odbędzie się w dwóch turach:

      godzina 17.00 - spotkanie na auli Dyrekcji z rodzicami uczniów klas: 3ga, 3gb, 3gc, 3gd

      godzina 17.20 - spotkanie na auli Dyrekcji z rodzicami uczniów klas: 3ge, 3gf, 4T

      godzina 17.30 - zebranie z wychowawcami klas 3 i klas maturalnych  w salach.

     • Szczepienia przeciwko COVID-19 dzieci w wieku 12-18 lat

     • Zapraszamy wszystkie osoby chętnę do skorzystania z możliwości zaszczepienia się przeciwko COVID-19 w Zespole Szkół nr 22 im. Emiliana Konopczyńkiego. Udział w szczepieniach mogą wziąć:

      * Uczniowie w wieku 12-18 lat

      * Rodzice uczniów Zespołu Szkół nr 22 im. Emiliana Konopczyńskiego

      * Pracownicy Szkoły

       

      Aby wziąć udział w szczepieniu należy pobrać deklarację (na stornie szkoły) i dostarczyć ją do sekretariatu do czwartku 9.09.2021 r.

       

      Zapraszamy rodziców i opiekunów prawnych do zapoznania się z nagraniami z webinariów dotyczących szczepień przeciwko COVID-19 dzieci i młodzieży powyżej 12. roku życia. Podczas webinariów eksperci odpowiedzieli m.in. na pytania przesłane przez rodziców.

      W spotkaniach wzięli udział:

      ·         dr med. Paweł Grzesiowski – lekarz pediatra, doktor nauk medycznych, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. walki z COVID-19

      ·         lek. Łukasz Durajski - lekarz, rezydent pediatrii, ekspert medycyny podróży

      ·         Pierwszy webinar z udziałem dr med. Pawła Grzesiowskiego Kliknij tutaj aby dołączyć do spotkania(otwiera się w nowej karcie)  

      ·         Drugi webinar z udziałem lek. Łukasza Durajskiego Kliknij tutaj aby dołączyć do spotkania(otwiera się w nowej karcie)

      ·         Trzeci webinar z udziałem lek. Łukasza Durajskiego Kliknij tutaj aby dołączyć do spotkania(otwiera się w nowej karcie)

       

     • Kiermasz podręczników

     • W przyszłym tygodniu Samorząd Uczniowski organizuje na auli kiermasz podręczników. W poniedziałek na wszystkich przerwach klasy drugie sprzedają książki klasom pierwszym, a we wtorek klasy trzecie po szkole podstawowej klasom drugim. Prosimy o wyznaczenie z każdej klasy dwóch osób, które zajmą się organizacją sprzedaży na auli szkolnej (przygotowanie listy osób sprzedających wraz z tytułami książek i cenami). 

     • Pomóż przy organizacji Maratonu i Półmaratonu Warszawskiego

     • Zapraszam osoby chętne do włączenia się w pracę wolontariacką przy Maratonie i Półmaratonie Warszawskim.

      26 września - niedziela godz. 8-16 (ewentualnie 2 zmiany)

      Punkt odżywiania - podawanie wody biegaczom

      Praca fajna i SUPER atmosfera

      BARDZO ZACHĘCAM! 

      Anna Rajewska

     • Witamy!

     • Zespół Szkół Nr 22 im. Emiliana Konopczyńskiego

     • Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.

      Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo.

      Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo. Quisque sit amet est et sapien ullamcorper pharetra.

      Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.