• Ogarnij gegrę!
     • Ogarnij gegrę!

     • Ahoj!

      — zdajesz geografię na maturze?

      — chcesz powtórzyć cały materiał z geografii w tydzień?

      — chcesz poczuć atmosferę studiów jeszcze przed ich rozpoczęciem?

      Jeżeli na wszystkie pytania możesz odpowiedzieć twierdząco, to ta inicjatywa jest właśnie dla Ciebie!

      Samorząd Studentów Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego (ZSS WGiSR UW) we współpracy z Wydział Geografii i Studiów Regionalnych UW specjalnie dla maturzystów zdających geografię organizuje akcję „Ogarnij Gegrę!”.

      Będzie to kompleksowy, wieczorny cykl wykładów powtarzający wszystkie najważniejsze zagadnienia, które mogą pojawić się na majowym egzaminie dojrzałości. Wykłady będą prowadzone przez grupę jednych z najlepszych pracowników dydaktycznych WGiSR.

      DARMOWA powtórka odbędzie się w tym roku w formie zdalnej w dniach 19-23 kwietnia (poniedziałek-piątek) w godzinach popołudniowo-wieczornych.

      Informacje o rejestracji już wkrótce!

      Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości - polecamy kontakt przez fanpage Ogarnij Gegrę oraz e-mail: ogarnij.gegre@samorzad.uw.edu.pl

      Przedstawicieli mediów zapraszamy do kontaktu mailowego z Przewodniczącą RSS WGiSR UW: iga.ajdacka@samorzad.uw.edu.plP.S.

      Pamiętajcie, że wydarzenie organizują zwykli studenci, którzy poświęcają dla Was za darmo swój wolny czas. Miejcie dla nas odrobinę wyrozumiałości jeśli "coś się zepsuło".

    • DRZWI OTWARTE POLITECHNIKI WARSZAWSKIEJ
     • DRZWI OTWARTE POLITECHNIKI WARSZAWSKIEJ

     • Wydarzenie to będzie miało miejsce już 17 kwietnia 2021 roku (sobota) o godz. 10.00 online na Facebook Live, za darmo.

      Przedmioty ścisłe to coś, co sprawia, że serca biją Wam szybciej? Macie głowy pełne nie tylko wiedzy, ale też pomysłów na konstrukcje, eksperymenty i badania? Dobrze się składa! Na Politechnice Warszawskiej czekamy właśnie na takich kandydatów jak Wy. Chociaż w tym roku nie możemy Was zaprosić do odwiedzenia kampusu PW, to za nic nie przegapimy okazji do spotkania – nawet jeśli musi się odbyć wirtualnie. Co dla Was przygotowaliśmy?

      - Kilka cennych porad dotyczących tego, jak ugryźć maturę i wykorzystać zdobywaną przez lata wiedzę.

      - Przewodnik po zasadach rekrutacji na studia.

      - Spotkania z Samorządem Studentów PW, Radą Kół Naukowych i przedstawicielami tych kół, którzy pokażą Wam, jak wygląda życie studenta po godzinach.

      - Studenckie i doktoranckie przemyślenia na temat PW…

      - …a także wspomnienia absolwentów naszej uczelni, które pozwolą Wam spojrzeć na studia z nowej perspektywy.

      Last but not least – rozmowy na platformie MS Teams ze studentami, przedstawicielami wydziałów, Biurem ds. Przyjęć na Studia i innymi ludźmi tworzącymi społeczność PW. (szczegóły wkrótce)

      Zapraszamy!

    • Ankieta
     • Ankieta

     • Drodzy Ósmoklasiści, Rodzice Ósmoklasistów, bardzo się cieszymy, że już wkrótce będziemy mogli zobaczyć się z Wami podczas Wirtualnego Dnia Otwartego w gronie Dyrekcji, Nauczycieli - przyszłych wychowawców klas, Specjalistów i innych Pracowników Zespołu Szkół nr 22 im. Emiliana Konopczyńskiego. Starannie przygotowujemy się do tego spotkania. Prosimy, poświęćcie kilka minut i wypełnijcie naszą krótką ankietę (2 pytania). Do zobaczenia 14 kwietnia 2021 r. o godz. 17.30.

    • Dobiegł końca Tydzień Kultury i Języka Polskiego
     • Dobiegł końca Tydzień Kultury i Języka Polskiego

     • Dobiegł końca Tydzień Kultury i Języka Polskiego  - niezwykłe wydarzenie, które cyklicznie wpisało się już w kalendarz naszej szkoły.

      Zaczęliśmy od istoty poezji i jej znaczenia w komunikacji międzyludzkiej na podstawie utworów Wisławy Szymborskiej, Czesława Miłosza i Zbigniewa Herberta.

      Poznaliśmy warsztat pracy aktorskiej, jej trud oraz satysfakcje z udanej kreacji teatralnej.

      Wiele wiemy na temat twórczości i życia pisarza Krzysztofa Vargi.

      Zgłębiliśmy wiedzę na temat historii szkoły Konopczyńskiego oraz jej Wychowanków.

      Rozczytaliśmy sie w poezji Jarosława Mikołajewskiego .

      Natomiast dzięki Panu Kubie Strzyczkowskiemu i Pani Katarzynie Kłosińskiej wiemy wszystko na temat dziennikarstwa radiowego!

      To były niezwykłe spotkania z wyjątkowymi ludźmi, którzy poświęcili swój czas specjalnie dla nas. Obdarowali nas swoją erudycją, kulturą i skłonili nas do refleksji nad sobą, życiem oraz światem. Na długo ich pasja, nauka i słowa pozostaną z nami.

      Czekamy na kolejne uczty intelektualne ! A kolejny Tydzień Kultury i Języka Polskiego już w 2022 roku.

    • Matematyk na wyborach
     • Matematyk na wyborach

     •  

      22 marca uczniowie klas drugich z rozszerzoną matematyką uczestniczyli w wykładzie dr Michała Korcha pt. Matematyk na wyborach”.  Pan Korch jest pracownikiem Uniwersytetu Warszawskiego. Zajęcia były niezwykle interesujące i pozwoliły spojrzeć na zagadnienia bliskie każdemu człowiekowi od strony matematyki. 

      Wybory, według Konstytucji, powinny być (wśród innych ważnych przymiotów) równe i proporcjonalne. Czy są takie? Kto, jak nie matematyk, powinien to sprawdzić!

      Uczniowie dowiedzieli się, jak działają wybory do Sejmu w Polsce, czy większość mandatów może dostać mniejszość, czy zawsze więcej głosów, to lepiej?

      Zastanawiali się z p. Michałem Korchem nad tym czy z matematycznego punktu widzenia wybory proporcjonalne są w ogóle możliwe.

      Przekonali się na przykładzie wyborów przywódcy Sawanny,  jak bardzo ich wynik może zależeć od metody głosowania i jak niezwykle trudno wybrać metodę najlepszą.

      Uczniowie przyjrzeli się też wyborom w innych krajach - wyborom prezydenckim w USA. Przekonali się, jak bardzo można wpłynąć na wynik wyborów, jedynie sprawnie ustalając granice okręgów wyborczych.

       

    • MiNI Akademia Matematyki
     • MiNI Akademia Matematyki

     • Zainteresowanie uczniowie klas matematycznych biorą udział w cyklu wykładów oraz warsztatów organizowanych przez Politechnikę Warszawską w ramach MiNI Akademii Matematyki. Za nami już dwa spotkania. Oto ich tematyka:

      dr Paweł Wójcicki, Funkcje kwadratowe, wykładnicze i logarytmiczne w praktycznym użyciu.
      dr Leszek Sidz, Zadania geometryczne na minimum i maksimum.

      Oto opinie uczniów dotyczące zajęć:

      „Zajęcia z Mini Akademi bardzo mi się podobały moja ulubiona cześć wykładu to ta , w której dowiedziałam się jak przekształca się wzór funkcji kwadratowej w postaci ogólnej do postaci kanonicznej uświadomiło mi to fakt, że w matematyce wszytko z siebie wynika. Bardzo podobała mi się również część warsztatowa na której zrobiliśmy ciekawe zadania związane z funkcją kwadratową oraz zadania, które pokazywały funkcję logarytmów w czasach w których nie korzystano jeszcze z kalkulatorów ( użycie logarytmów do mnożenia dużych cyfr).”

       

      Uczestniczyłam dzisiaj w wykładzie , a także warsztatach MiNi Akademii Matematyki. Podobało mi się w jaki sposób były prowadzone zajęcia, a mianowicie obaj Panowie wszystko super omówili. Zrozumienie materiału bardzo ułatwiło mi to, że większości rzeczy było zapisywane na tablicy. Była mowa o funkcjach kwadratowych, wykładniczych, o zastosowaniach ich, a także o prawach logarytmów. Do każdych z zagadnień rozwiązywane były zadania. Nie należały one do najprostszych i nie potrafiłabym ich sama wykonać, ale Pan starał się przedstawić nam rozwiązanie w jak najprostszy sposób. Podsumowując zajęcia były prowadzone w przyjemnej atmosferze, a materiały mogą nam się przydać w przyszłości.”

       

      „Na dzisiejszych zajęciach MiNi Akademii Matematyki bardzo spodobał mi się sposób prowadzenia zajęć, wszystko zostało przez Panów bardzo dobrze wytłumaczone.
      Spodobało mi się również w zajęciach to że w każdej chwili mogłam zapytać się Panów o dodatkowe powtórzenie oraz wytłumaczenie zagadnień.
      Na zajęciach mogliśmy nauczyć się o funkcjach kwadratowych, logarytmicznych, wykładniczych. Wiedza z zajęć napewno mi się przyda. Podsumowując, zajęcia bardzo mi się spodobały.”

    • Tydzień Kultury i Języka Polskiego
     • Tydzień Kultury i Języka Polskiego

     • Tradycją naszej szkoły stał się Tydzień Kultury i Języka Polskiego. W tym roku odbędzie się on w dniach 22-26 marca. Wykłady i spotkania z naszymi niezwykłymi gośćmi będą prowadzone on-line, na Platformie Teams.

      W tym roku swoją obecnością zaszczycą nas niezwykłe osobistości takie jak: 

      prof. dr hab. Andrzej Stanisław Kowalczyk to historyk literatury, edytor, nauczyciel akademicki UW i Uniwersytetu w Amsterdamie. Członek rad programowych Muzeum Literatury oraz Stowarzyszenia Pracowników Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa. Pan Profesor uczył też młode pokolenie polonistek z naszej Szkoły;

      Karol Jasiński to młody aktor, Ukończył krakowską PWST oraz studium wokalno - muzyczne w Gdyni. Występuje w wielu teatrach oraz teatrach muzycznych. Można Go również zobaczyć w serialach telewizyjnych;

      Krzysztof Varga, pisarz, eseista, dziennikarz. Długo związany z GW, obecnie pisze dla Newsweeka. Trzykrotnie nominowany do Literackiej Nagrody Nike. Z wykształcenia polonista. Jego najbardziej znane utwory to: Tequila, Nagrobek z lastryko, Dziennik hipopotama;

      Renata Dobrowolska - Kryczek, aktorka, aktorka dubbingowa, lektorka i prezenterka telewizyjna. Podkładała głos w wielu produkcjach filmowych, m.in.: Wiek niewinności, Wieczna miłość, Świąteczna gorączka, Uwolnić orkę;

      Ryszard Pasternak to historyk, podróżnik, znawca historii Warszawy oraz pasjonat historii szkoły Konopczyńskiego i jej Wychowanków, m. in. Stefana Starzyńskiego, Jana Lechonia, Cichociemnych, emerytowany nauczyciel naszej Szkoły;

      dr hab. Katarzyna Kłosińska, językoznawczyni, doktor habilitowany nauk humanistycznych, wykładowczyni UW, popularyzatorka kultury języka polskiego, dziennikarka radiowa, związana z Trójką, obecnie z Radiem 357. Od 2019 roku Przewodnicząca Rady Języka Polskiego;

      Jakub Strzyczkowski to kultowy dziennikarz radiowej Trójki, dziennikarz telewizyjny, z wykształcenia prawnik. Obecnie związany z Radiem 357. Odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi, otrzymał tytuł Mistrza Mowy Polskiej. Często prowadzi audycje radiowe w duecie z panią dr hab. Katarzyną Kłosińską.

      Mamy nadzieję, że spotkania z wybitnymi ludźmi zachwycą naszych uczniów i zachęcą do nauki, działania i realizacji własnych planów.

    • Wybierz szkołę dla siebie Prezentacje Warszawskich Szkół Ponadpodstawowych 2021
     • Wybierz szkołę dla siebie Prezentacje Warszawskich Szkół Ponadpodstawowych 2021

     • Serdecznie zapraszamy 26.03.2021r. (9.00-18.00) oraz 27.03.2021r. (9.00-15.00) na prezentację naszego stoiska w tracie targów edukacyjnych "Wybierz Szkołę dla Siebie" organizowanych przez Salon Perspektyw. W programie naszej prezentacji będzie można zapoznać się z profilami na rok szkolny 2021/2022 oraz zadać interesujące pytania kadrze szkoły oraz uczniom.

    • XIV ŚRÓDMIEJSKIM FESTIWALU MŁODYCH TALENTÓW 2020/21
     • XIV ŚRÓDMIEJSKIM FESTIWALU MŁODYCH TALENTÓW 2020/21

     • Urząd Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy oraz Młodzieżowy Dom Kultury im. Wł. Broniewskiego w Warszawie zapraszają uczniów śródmiejskich szkół do udziału w organizowanym pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Śródmieście XIV ŚRÓDMIEJSKIM FESTIWALU MŁODYCH TALENTÓW 2020/21 pod hasłem: 3 - 2 - 1 - WRACAMY!

      Wracamy i zapraszamy, byście mimo trudnego czasu podzielili się z nami Waszymi pasjami na tegorocznym Festiwalu.

      Proponujemy cztery obszary działań artystycznych, w jakich możecie się sprawdzić:

      - muzyka (śpiew lub gra na instrumentach muzycznych)

      - taniec

      - fotografia

      - film

      Startować można w jednej lub kilku dziedzinach. Uczestnikiem festiwalu może zostać każdy uczeń śródmiejskiej szkoły. W tym roku, z uwagi na obostrzenia związane z pandemią, maksymalną liczbę osób występujących jednocześnie na scenie ograniczamy do 12 osób. Więcej informacji, regulaminy poszczególnych konkursów i druki do pobrania znajdziecie na naszej stronie: https://www.mdk.waw.pl/index.php/srodmiejski-festiwal-mlodych-talentow

      Festiwal wraca i czeka na Was z niecierpliwością!

      DOBRE WIEŚCI: w tym roku macie możliwość przygotowania się do swoich występów w przestrzeni MDK, szerzej o tym pod informacjami o festiwalu.

     • XXXV Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy 2021 ONLINE

     • Rekrutacja na studia jest niewiadomą zarówno dla uczelni jak i dla uczniów, którym coraz trudniej odpowiedzieć na kluczowe pytanie – co, dlaczego i gdzie warto studiować⁉️ Chcemy Wam w tym pomóc. Zapraszamy 6, 13 i 20 marca (trzy kolejne weekendy).

      ZAREJESTRUJ SIĘ już dziś na to bezpłatne wydarzenie: http://salon.perspektywy.pl/2021/forms/salon-szkol-wyzszych

      W formule każdego wydarzenia są m.in.

      - wykłady i spotkania inspiracyjne przydatne do wyboru studiów,

      - webinaria maturalne przygotowane przez okręgowe komisje egzaminacyjne,

      - Strefa Konsultacji na stoiskach uczelni, gdzie będziecie mogli porozmawiać ze studentami i absolwentami na temat interesujących dla Was kierunków studiów.

      i ...no właśnie, to niespodzianka:)

      Spędź z nami weekend i dobrze wybierz!?

      Zaprasza, Szkolny doradca zawodowy Urszula Ostaszewska

    • Idź, biegnij, jedź po wygraną!!!
     • Idź, biegnij, jedź po wygraną!!!

     • Licząc na świetną zabawę, emocjonującą rywalizację sportową oraz poczucie wspólnoty w dążeniu do jak najlepszych wyników, nauczyciele wychowania fizycznego zapraszają do udziału w WYZWANIU: Idź, biegnij, jedź po wygraną!!!

      Termin: 01 - 14.03.2021 r.

      Wyzwanie skierowane jest do młodzieży, nauczycieli i pracowników szkoły. 

      Z potrzeby ruchu, współzawodnictwa, w trosce o zdrowie i poprawę samopoczucia zapraszamy do udziału w rywalizacji indywidualnej i grupowej.

      Aplikacja MapMyWalk zliczy spalone przez uczestników kalorie.

      Zwycięzcy otrzymają super nagrody!

    • Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Literatury Polskiej w Językach Obcych „ODPOWIEDNIE DAĆ OBCE SŁOWO”
     • Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Literatury Polskiej w Językach Obcych „ODPOWIEDNIE DAĆ OBCE SŁOWO”

     • Cele Konkursu to propagowanie literatury polskiej wśród młodzieży pogłębione o znajomość języków obcych, zapoznanie z bogatym dorobkiem translatorskim literatury polskiej oraz przygotowanie do promowania literatury polskiej wśród narodów posługujących się językiem: angielskim, francuskim, hiszpańskim, niemieckim, rosyjskim, ukraińskim, wietnamskim. Przedmiotem Konkursu jest recytacja w języku obcym jednego tekstu z literatury polskiej (proza lub wiersz). Więcej informacji w Librusie. Do udziału zachęca nauczyciel j. hiszpańskiego p. Michał Kwiatkowski

    • Projekt "Rówieśnicy - Przewodnicy"
     • Projekt "Rówieśnicy - Przewodnicy"

     • Centrum Edukacyjne Muzeum Polin oraz nauczyciele historii zapraszają młodzież w wieku 16-18 lat do wzięcia udziału w serii bezpłatnych zajęć w ramach projektu "Rówieśnicy - Przewodnicy". Zgłoszenia przyjmowane są do 22 lutego (poniedziałek).

      Rejestracja oraz informacje dodatkowe dostępne są na stronie: https://bit.ly/2N9PYPe

      Do udziału zachęcają nauczyciele historii p. Monika Borkowska- Bojanek i p. Ewa Górecka

    • Biblioteka
     • Biblioteka

     • Wprowadzamy możliwość wypożyczania książek przez Librus. Należy wysłać wiadomość do p. Anny Kuczyńskiej lub p. Moniki Borkowskiej-Bojanek, jaką książkę chcemy wypożyczyć. Zostanie ona przygotowana i pozostawiona na portierni w specjalnym pojemniku (do odebrania po dyżurze Biblioteki). Odebranie książki należy pokwitować w specjalnym zeszycie wypożyczeń. Książkę może odebrać uczeń/rodzic.

      Zapraszamy, nauczyciele Biblioteki.

      Przypominamy o nowych godzinach otwarcia biblioteki.

      Środa - 9.00-16.30

      Piątek - 11.00-16.30

    • Akademia maturzysty
     • Akademia maturzysty

     • W najbliższy czwartek - 18 lutego 2021r., godz.15.00-16.00, na platformie Teams, startuje cykl spotkań - Akademia Maturzysty.

      Cel wykładów: przystępnie i konkretnie powtórzyć oraz uporządkować wiedzę na temat problemów, motywów, bohaterów, refleksji o celu i sensie życia.

      W ten czwartek zaprezentowane zostaną następujące zagadnienia:

      1. Wędrówka śladami motywów ( m.in.: marzeń, młodości, cierpienia, domu, zbrodni, miasta, samotności, ojczyzny, ogrodu,...) w literaturze i innych tekstach kultury.

      2. Świat utraconych wartości w literaturze.

      3. Motyw zdrowia i choroby w literackim świecie

      .4. Kobieta widziana oczami artystów.

      Serdecznie zapraszamy wszystkich Maturzystów. Nauczycielki Języka Polskiego

    • Walentynki
     • Walentynki

     •  

      Samorząd Uczniowski zaprasza do udziału w e - Walentynkach :)

      1. Wyślij swoją Walentynkę osobie, którą lubisz, cenisz, której chcesz powiedzieć coś miłego ....

      2. Prześlij ją przez opcję wiadomość na koncie SU na  Instagramie: @konop.su z zaznaczeniem, kto jest jej adresatem - podaj nazwę użytkownika.

      3. Przekażemy ją odbiorcy

      4. Zachowaj kulturę słowa.

      5. Start: wtorek 09.02.2021 r., ostatnie wiadomości przesyłać można do piątku 12.02.2021 r. do godz. 17.00.

      Zachęcamy i zapraszamy do zabawy. Samorząd Uczniowski