• Targi edukacyjne Education USA Poland College Day

     • Już 12 kwietnia w godz.16:00-20:00 zapraszamy do udziału w targach edukacyjnych Education USA Poland College Day, które odbędą się w formule online. Podczas targów będzie możliwość porozmawiania z przedstawiciel(k)ami 21 uczelni amerykańskich i dowiedzenia się się m.in.:

      jak wyglądają studia na poziomie undergraduate na poszczególnych uczelniach;

      jakie są wymogi rekrutacyjne konkretnych uczelni;

      ile kosztują studia i na jaką pomoc finansową można liczyć jako student/ka z zagranicy.

      Udział w targach jest bezpłatny. Wymagana jest rejestracja dostępna na stronie wydarzenia  Education USA Poland College Day jest wspólną inicjatywą Ambasady Stanów Zjednoczonych, Konsulatu Generalnego USA w Krakowie oraz Centrum Education USA przy Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta w Warszawie. Link do rejestracji:

     • #Komórkomania

     • Akcja #KOMÓRKOMANIA to nie moda na lepszy model telefonu, to moda na uratowanie komuś życia za pomocą komórek. Nie tych, które nosi się w kieszeni - tych, które nosi się w swoim ciele.

      W najbliższy piątek 8 kwietnia, we współpracy z Fundacją DKMS, odbędzie się w naszej szkole akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych.

      Zachęcam do odwiedzenia strony www.dkms.pl, gdzie znajdują się wszystkie informacje związane z tematem dawstwa szpiku i komórek macierzystych.

      Z wszelkimi pytaniami można też zwracać się bezpośrednio do mnie lub do nauczycielek biologii Pani Joanny Sokołowskiej i Pani Anny Rajewskiej.

      Wszystkich zainteresowanych tą ideą oraz tych, którzy są gotowi podjąć świadomą decyzję o rejestracji jako potencjalny dawca zapraszam w piątek do auli szkolnej.

      Monika Wielgus

     • Mistrzostwa szkoły w piłce siatkowej dziewcząt

     • W marcu odbyły się Mistrzostwa szkoły w piłce siatkowej dziewcząt. Zgłosiło się 5 drużyn: 1a, 1b, 1d, 3Pa, 3Pe. 

      Mistrzyniami Szkoły została klasa 1d w składzie: Małgorzata Kowalska, Alicja Chojnacka, Agata Barańska, Antonina Maciejewska, Nina Sagan, Alicja Zarzecka, Marta Jabłonka, Natalia Stelmarczyk

      Drugie miejsce przypadło klasie 3Pa

      Trzecie miejsce - 1b

      Wszystkim drużynom ogromne brawa i gratulacje. Dziękujemy kibicom za wspaniały doping.

      Urszula Ostaszewska

     • Tydzień nauk przyrodniczych

     • Zaczynając od pierwszego dnia wiosny 21. marca do 25. marca w naszej szkole trwał Tydzień Nauk Przyrodniczych. Tematem przewodnim tegorocznej edycji było ciśnienie w ujęciu fizycznym, chemicznym, biologicznym i geograficznym.

      We wtorek tj. 22. marca mieliśmy okazję gościć pana Tomasza Zubilewicza, znanego prezentera pogody, a w przeszłości - nauczyciela geografii. Zaprezentował nam wpływ ciśnienia na pogodę i jej zmienność. Dowiedzieliśmy się również kilku ciekawostek z pracy prezentera pogody.

      W środę 23. marca gościliśmy dwoje przedstawicieli grona akademickiego. Pierwszy prelekcję poprowadził pan dr Wojciech Lewandowski, pracownik Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. Pasją dr Lewandowskiego są góry - każdy, kto choć raz był na jego wykładzie miał okazję się o tym przekonać. Zdobył wiele szczytów i przez wiele lat wspinał się na różne wysokości. Dzięki swojemu doświadczeniu dr Lewandowski mógł opowiedzieć nam o wpływie ciśnienia na funkcjonowanie organizmu człowieka w górach i na działalność ludzi w górach wysokich. Piękne zdjęcia autorstwa dr Lewandowskiego uświetniły jego wystąpienie.

      Drugim, nie mniej znaczącym gościem, była pani dr Agnieszka Krogul-Sobczak z Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego. Jako pracownik Zakładu Chemii Organicznej i Technologii Chemicznej pani dr wielokrotnie obserwowała wpływs ciśnienia na przebieg reakcji chemicznych oraz na otrzymane rezultaty. W bardzo przystępny sposób przedstawiła uczniom swoje obserwacje, obrazując je swoimi zdjęciami i nagraniami.

      Nie tylko goście zewnętrzni przybliżyli nam zagadnienia związane z ciśnieniem. Także uczniowie klas trzecich przygotowali prezentację dotyczącą ciśnienia. Każda grupa omówiła jego znaczenie zgodnie z rozszerzeniem, które jest realizowane w klasie. Anna i Olga z klasy 3Pa mówiły o ciśnieniu pod kątem fizycznym, Bartosz i Krzysztof z klasy 3Pb - geograficznym, Zuzanna i Jan z klasy 3Pe - biologicznym oraz Natalia i Bartosz z klasy 3Pe - chemicznym. Swoją pracę ww osoby zaprezentowały na forum szkoły we wtorek 22.03.

      Informacje dotyczące Tygodnia Nauk Przyrodniczych i zachęcających do konkursu nt. ciśnienia przygotowały w postaci plakatów uczennice klasy 3Pe.

      W ostatnim dniu Tygodnia Nauk Przyrodniczych odbył się konkurs dotyczący ciśnienia. Udział wzięło 60 osób z klasy pierwszych, drugich i trzecich. Najwyższe wyniki otrzymali:

      1. miejsce ex aequo Matylda Bieniak (1d) i Maksymilian Wojda (1a)

      3. miejsce Krystian Fedorowicz (3Pa).

     • Dzień otwarty

     • 6 kwietnia 2022 r. na godzinę 18.00 zapraszamy na stacjonarny dzień otwarty do Zespołu Szkół nr 22 w Warszawie, ul. Konopczyńskiego 4.

     • Pomoc dla Ukrainy

     • Nasza grupa wolontariacka spisała się na medal - pod przewodnictwem Pani Anny Rajewskiej spakowała dzielnie wszystkie paczki, które zostały zebrane przez uczniów oraz nauczycieli z naszej szkoły, a następnie przekazane potrzebującym na Ukrainie.

      Szczególne podziękowania kierujemy w stronę uczennic z klasy 3Pc - Alicji Kowalczyk i Oli Idzik, które heroicznie pakowały wszystkie paczki.

     • Wykłady dla maturzystów "Ogarnij gegrę!".

     • Samorząd Studentów Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Wydziałem Geografii i Studiów Regionalnych UW, jak co roku, specjalnie dla maturzystów zdających geografię, organizuje akcję „Ogarnij Gegrę!”.

      Jest to cykl wykładów powtarzający wszystkie najważniejsze zagadnienia, które mogą pojawić się na majowym egzaminie dojrzałości. Wykłady te są prowadzone przez grupę jednych z najlepszych pracowników dydaktycznych WGiSR.

      Tegoroczna edycja odbędzie się w formie online.

      Wierzymy, że akcja ta może pomóc wielu maturzystom uporządkować swoją wiedzę, co sprawi, że będą oni w stanie osiągnąć wysokie wyniki z matury z geografii.

      Link do wykładów:

     • Szkolne Mistrzostwa w Siatkówce

     • Mistrzem szkoły w siatkówce chłopców w obecnym roku szkolnym została drużyna z klasy 3PA w składzie:

      - Michał Zawadzki

      - Wojciech Kusarek

      - Tymek Kalinowski

      - Tomasz Lewiński

      - Dawid Kupiec

      pokonując w finale 2:1 reprezentację klasy 1A w składzie

      - Michał Bujniak

      - Paweł Murzyn

      - Ignacy Skowroński

      - Kacper Mosak

      - Antoni Niedźwiedzki

      - Olaf Łukasiewicz

      - Maciej Żelazowski

      - Bartłomiej Perkman

      W turnieju wystąpiły jeszcze zespoły z klasy 3GC w składzie

      - Franek Wawrzoła

      - Jakub Zaręba

      - Przemek Olewniczak

      - Jerzy Sokołowski

      - Bartek Karpiński

      - Bartek Sperling

      - Daniel Gazda

      - Wojciech Celiński 

      oraz klasy 3GE w składzie 

      - Bruno Husarek

      - Jan Samsel

      - Karol Podsiadły

      - Jakub Galas

      - Piotr Krasowski.

      Wszystkie mecze były bardzo emocjonujące i zacięte, obfitujące w niezłe siatkarskie zagrania. Na sali pojawili się nawet kibice, którym dziękujemy za głośny doping dla wszystkich uczestników. Już teraz zapraszamy na trochę inne rozgrywki siatkarskie w ramach Dni Sportu w czerwcu.

      Paweł Kozłowski i Mateusz Jabłoński

     • WYMIANA MŁODZIEŻOWA wrzesień 2022 r.

     •  

      We wrześniu 2022, po dwuletniej przerwie związanej z pandemią, wracamy do tradycji Konopa i organizujemy po raz 26 wymianę młodzieżową z partnerską szkołą w Kolonii.

      Grupę niemiecką będziemy gościć od 10.09.2022 r. do 16.09.2022 r. Dla uczestników wymiany przygotowujemy w Warszawie wiele atrakcji. Planujemy zajęcia integracyjne, wspólne odkrywanie Warszawy, piknik, zabawę w hali sportowej i kręgielni. Podejmiemy również wspólne działania w ramach projektu „Polsko – Niemieckie Pojednanie”.

      Wyjazd młodzieży z naszej szkoły do Kolonii odbędzie się w terminie od 24.09.2022 r. do 30.09.2022 r.

      W wymianie może uczestniczyć 13 uczniów obecnych klas drugich i trzecich. Młodzież będzie zakwaterowana w schronisku młodzieżowym w centrum Kolonii (Jugendherberge Köln Riehl  An der Schanz 14 50735 Köln, koeln-riehl.jugendherberge.de)

      Program jest atrakcyjny i obejmuje miedzy innymi zwiedzanie Kolonii,  Bonn, rejs statkiem po Renie, wizytę i zajęcia w szkole partnerskiej, wycieczkę do miasteczka rozrywki Phantasialand.

      Uczestnicy płacą 2000 złotych. Cena obejmuje: uczestnictwo w projekcie w Warszawie (wstępy do muzeów, obiady) oraz przejazd, pobyt, wyżywienie i atrakcje w Kolonii.

      Wymiana odbywa się rokrocznie i za każdym razem jest współfinansowana przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.

      Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!!!

      Osoby zainteresowane prosimy o jak najszybsze zgłaszanie się do pań Anny Rymaszewskiej i Moniki Wielgus, nauczycielek języka niemieckiego. Chętnie odpowiemy na wszystkie Wasze pytania.

     • Tydzień Kultury i Języka Polskiego

     • Tradycją naszej szkoły stał się Tydzień Kultury i Języka Polskiego. W tym roku swoją obecnością zaszczycą nas niezwykłe osobistości takie jak:

      Anna Dziewit - Meller - polska pisarka, dziennikarka, autorka książek dla dzieci, wokalistka i gitarzystka rockowa

      Maria Mikołajewska - dziennikarka i reportażystka TVN

      Renata Dobrowolska-Kryczek - prezenterka telewizyjna, aktorka dubbingowa

      Mariola Pryzwan - publicystka i biografistka -  jest autorką biografii literackich Marii Dąbrowskiej, Haliny Poświatowskiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Władysława Broniewskiego, Anny Jantar, Anny German, Zbigniewa Cybulskiego

      Sylwia Chutnik - kulturoznawczymi, pisarka, feministka, działaczka społeczna, publicystka i promotorka czytelnictwa

      Jarosław Mikołajewski - polski poeta, pisarz i tłumacz z języka włoskiego; także autor książek dla dzieci, eseista i publicysta.

      Mamy nadzieję, że spotkania z wybitnymi ludźmi zachwycą naszych uczniów i zachęcą do nauki, działania i realizacji własnych planów.

     • Konkurs plastyczny pt. „Jak dbam o mózg”

     • Fundacja Marcelego Nenckiego zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych województwa mazowieckiego do udziału w konkursie plastycznym pt. „Jak dbam o mózg”.

      Konkurs organizowany jest w ramach Tygodnia Mózgu, międzynarodowej imprezy mającej na celu propagowanie wiedzy o układzie nerwowym.

      Praca może zostać wykonana dowolną techniką plastyczną w dowolnym formacie.

      Prace konkursowe, zeskanowane lub sfotografowane, w postaci pliku tiff, jpeg można nadsyłać do 31 marca 2022 r. na adres mailowy fundacja.nenckiego@nencki.edu.pl lub też jako oryginały pocztą tradycyjną na adres: Fundacja Nenckiego, ul. Pasteura 3, 02-093 Warszawa.

      Wynik konkursu zostanie ogłoszony do 1 maja na stronie fundacji 

      http://www.nenckifoundation.eu/category/aktualnosci/

      Dla najlepszych prac przewidziane są nagrody i wyróżnienia. Szczegółowe instrukcje zawarte są w regulaminie konkursu.

      Zachęcamy do udziału w konkursie.

     • Zrozumieć znane, dostrzec nieznane – jak geografia tłumaczy świat?

     • Wydział Geografii i Studiów Regionalnych organizuje bardzo ciekawy projekt: Zrozumieć znane, dostrzec nieznane – jak geografia tłumaczy świat?

      Cel projektu: upowszechnianie wśród uczniów szkół ponadpodstawowych zrozumienia ważnych procesów przyrodniczych i społeczno-gospodarczych, z którymi boryka się współczesny świat, i które w najbliższej przyszłości mogą stwarzać na całym świecie coraz więcej sytuacji problemowych.

      Odbiorcy projektu: uczniowie szkół ponadpodstawowych, dydaktycy i nauczyciele, przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego oraz wszyscy chętni niezależnie od wieku i wykształcenia (przez umieszczone na stronie internetowej projektu darmowe materiały i raporty).

      W projekcie udział mogą wziąć całe klasy lub grupy uczniów wyłonione przez nauczycieli w ramach wewnętrznego naboru przeprowadzonego w szkole.

      Łącznie w projekcie weźmie udział co najmniej 400 uczniów z 16 szkół z całej Polski.

      LICZBA SZKÓŁ biorących udział JEST OGRANICZONA dlatego zachęcam do szybkiej decyzji w dołączeniu do projektu.

      Każda szkoła może wytypować do udziału w projekcie grupę 25-35 uczniów. Mogą to być uczniowie jednej klasy, różnych klas (nawet różnych roczników) lub tworzący grupę uczniów (np. przedmiotowe koło zainteresowań), chcących poszerzyć swą wiedzę na temat zagadnień, których dotyczy projekt. Nie jest konieczne, by grupa uczestników składała się wyłącznie z uczniów realizujących rozszerzony program geografii. Skład grupy uczestników projektu z danej szkoły powinien być niezmienny w całym okresie realizacji projektu w tej szkole, choć ze względów formalnych, w tym zdrowotnych, koordynator szkolny może dokonać zmiany uczestników w trakcie realizacji projektu.

      Udział jest BEZPŁATNY.

      Więcej informacji znajduje się na stronie: 

     • Szkolny Turniej Tenisa Stołowego

     • Miło mi poinformować, iż Szkolny Turniej Tenisa Stołowego wyłonił następujących zwycięzców:

      1 miejsce i tytuł Mistrza Szkoły'22 zdobył Igor Panasiuk 1c

      2 miejsce wywalczył Julian Pawela 2b

      3 miejsce zajął Filip Rutkowski 2b

      4 miejsce Krystian Fedorowicz 3Pa

      miejsce 5-8: Bartek P. 1a, Marcel S. 1a, Olaf Ł. 1a, Kacper G. 2c

      miejsce 9-10: Adam W. 1a i Borys M. 1a

      Gratulujemy zwycięzcom! 

     • Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

     • Szczęść Boże!

      Startuje kolejna już edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. W tym roku zakres tematyczny obejmuje Księgę Jeremiasza oraz Pierwszy i Drugi List św. Piotra.

      Zachęcam do udziały w konkursie!

      Najlepsi mają szansę na podjęcie studiów w trybie dziennym (bez egzaminów wstępnych) w wielu renomowanych uczelniach wyższych, na kilkunastu kierunkach kształcenia. Czekają na nich również atrakcyjne nagrody, w tym zagraniczne pielgrzymki i cenne upominki rzeczowe.

      Oczywiście największą nagrodą jest spotkanie z Żywym Bogiem - Jezusem Chrystusem!

      Na zgłoszenia czekam do wtorku, 22.03. Ks. Piotr Maćkowiak

      Więcej szczegółów na stronie internetowej:

     • Studniówka 2022 r.

     • „Poloneza czas zacząć”

      21 stycznia 2022 roku odbył się długo wyczekiwany bal studniówkowy. Bawiliśmy się do białego rana w Hotelu Airport Okęcie.

      Uroczystość tradycyjnie rozpoczęła się Polonezem poprowadzonym przez Pana Dyrektora Pawła Dziubana.

      Imprezę uświetnił krótki program artystyczny przygotowany przez tegorocznych maturzystów. Klasy przygotowały w formie  filmów i pokazu slajdów relacje z życia klasy i szkoły.

      Nauczycielom zostały przyznane wyróżnienia w różnych kategoriach.

      Nie zabrakło pysznych dań, deserów oraz studniówkowego tortu. A potem już tylko tańce i szaleństwo do białego rana.

      To były niezapomniane chwile!

     • Warsztaty kulinarne

     • Mamy nadzieję, że odpoczywacie od szkolnych spraw, a jeśli już myślicie o szkole - to ciepło!

      W pierwszym półroczu spędziliśmy razem wiele miłych chwil, jak te uwiecznione na poniższych zdjęciach. To klasa 3Pc, która 2 grudnia uczestniczyła w warsztatach kulinarnych w Studiu Małe Przyjemności.

      Uczniowie z wielkim zaangażowaniem przygotowali ryż po azjatycku i brownie z garam masalą. Potrawy szybko zniknęły - ale pozostały cenne umiejętności i dobre wspomnienia.

     • Zajęcia profilaktyczne

     • Pierwsze pół roku intensywnej pracy zmierza do końca, ale nie zwalniamy tempa!  Uczniowie klas pierwszych LO oraz 2, 3 i 4 Technikum biorą udział w zajęciach profilaktycznych "Stawiam na trzeźwość", realizowanych przez Grupę Trenerską KLAMKA. Prowadzący i uczestnicy byli gotowi na kontynuację spotkań w trybie on-line, dlatego na czwartek i piątek przenosimy się do wirtualnej przestrzeni. Na zdjęciach uczniowie 2t, którzy jako ostatni mieli okazję zobaczyć się z trenerami osobiście.

     • Konkurs "Mistrz Matematyki"

     • Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie Mistrz Matematyki! Jest on organizowany na nowym portalu edukacyjnym Mathematics.live, który stanowi matematyczną odsłonę Dyktanda.pl.

      Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych i średnich, a także do studentów oraz do osób dorosłych. Na uczestników czekają zagadnienia na różnych poziomach zaawansowania.

      Udział w konkursie jest w pełni bezpłatny!

      Do zmagań o tytuł Mistrza Matematyki można dołączyć na stronie: Mistrz Matematyki (mathematics.live)

      Konkurs potrwa od 21 stycznia do 27 marca 2022 r.

      Na najlepszych uczestników czekają cenne nagrody rzeczowe! Z góry wiadomo również, ile punktów należy zgromadzić, aby zapewnić sobie otrzymanie jednej z nagród gwarantowanych.

      Serdecznie zapraszamy do udziału i życzymy zdobycia wymarzonych nagród!

      Szczegóły na stronie: 

    • Witamy!

    • Zespół Szkół Nr 22 im. Emiliana Konopczyńskiego

    • Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.

     Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo.

     Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo. Quisque sit amet est et sapien ullamcorper pharetra.

     Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.