• Targi edukacyjne Education USA Poland College Day

• Już 12 kwietnia w godz.16:00-20:00 zapraszamy do udziału w targach edukacyjnych Education USA Poland College Day, które odbędą się w formule online. Podczas targów będzie możliwość porozmawiania z przedstawiciel(k)ami 21 uczelni amerykańskich i dowiedzenia się się m.in.:

jak wyglądają studia na poziomie undergraduate na poszczególnych uczelniach;

jakie są wymogi rekrutacyjne konkretnych uczelni;

ile kosztują studia i na jaką pomoc finansową można liczyć jako student/ka z zagranicy.

Udział w targach jest bezpłatny. Wymagana jest rejestracja dostępna na stronie wydarzenia  Education USA Poland College Day jest wspólną inicjatywą Ambasady Stanów Zjednoczonych, Konsulatu Generalnego USA w Krakowie oraz Centrum Education USA przy Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta w Warszawie. Link do rejestracji:

• #Komórkomania

• Akcja #KOMÓRKOMANIA to nie moda na lepszy model telefonu, to moda na uratowanie komuś życia za pomocą komórek. Nie tych, które nosi się w kieszeni - tych, które nosi się w swoim ciele.

W najbliższy piątek 8 kwietnia, we współpracy z Fundacją DKMS, odbędzie się w naszej szkole akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych.

Zachęcam do odwiedzenia strony www.dkms.pl, gdzie znajdują się wszystkie informacje związane z tematem dawstwa szpiku i komórek macierzystych.

Z wszelkimi pytaniami można też zwracać się bezpośrednio do mnie lub do nauczycielek biologii Pani Joanny Sokołowskiej i Pani Anny Rajewskiej.

Wszystkich zainteresowanych tą ideą oraz tych, którzy są gotowi podjąć świadomą decyzję o rejestracji jako potencjalny dawca zapraszam w piątek do auli szkolnej.

Monika Wielgus

• Mistrzostwa szkoły w piłce siatkowej dziewcząt

• W marcu odbyły się Mistrzostwa szkoły w piłce siatkowej dziewcząt. Zgłosiło się 5 drużyn: 1a, 1b, 1d, 3Pa, 3Pe.

Mistrzyniami Szkoły została klasa 1d w składzie: Małgorzata Kowalska, Alicja Chojnacka, Agata Barańska, Antonina Maciejewska, Nina Sagan, Alicja Zarzecka, Marta Jabłonka, Natalia Stelmarczyk

Drugie miejsce przypadło klasie 3Pa

Trzecie miejsce - 1b

Wszystkim drużynom ogromne brawa i gratulacje. Dziękujemy kibicom za wspaniały doping.

Urszula Ostaszewska