• Tydzień nauk przyrodniczych

     • Zaczynając od pierwszego dnia wiosny 21. marca do 25. marca w naszej szkole trwał Tydzień Nauk Przyrodniczych. Tematem przewodnim tegorocznej edycji było ciśnienie w ujęciu fizycznym, chemicznym, biologicznym i geograficznym.

      We wtorek tj. 22. marca mieliśmy okazję gościć pana Tomasza Zubilewicza, znanego prezentera pogody, a w przeszłości - nauczyciela geografii. Zaprezentował nam wpływ ciśnienia na pogodę i jej zmienność. Dowiedzieliśmy się również kilku ciekawostek z pracy prezentera pogody.

      W środę 23. marca gościliśmy dwoje przedstawicieli grona akademickiego. Pierwszy prelekcję poprowadził pan dr Wojciech Lewandowski, pracownik Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. Pasją dr Lewandowskiego są góry - każdy, kto choć raz był na jego wykładzie miał okazję się o tym przekonać. Zdobył wiele szczytów i przez wiele lat wspinał się na różne wysokości. Dzięki swojemu doświadczeniu dr Lewandowski mógł opowiedzieć nam o wpływie ciśnienia na funkcjonowanie organizmu człowieka w górach i na działalność ludzi w górach wysokich. Piękne zdjęcia autorstwa dr Lewandowskiego uświetniły jego wystąpienie.

      Drugim, nie mniej znaczącym gościem, była pani dr Agnieszka Krogul-Sobczak z Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego. Jako pracownik Zakładu Chemii Organicznej i Technologii Chemicznej pani dr wielokrotnie obserwowała wpływs ciśnienia na przebieg reakcji chemicznych oraz na otrzymane rezultaty. W bardzo przystępny sposób przedstawiła uczniom swoje obserwacje, obrazując je swoimi zdjęciami i nagraniami.

      Nie tylko goście zewnętrzni przybliżyli nam zagadnienia związane z ciśnieniem. Także uczniowie klas trzecich przygotowali prezentację dotyczącą ciśnienia. Każda grupa omówiła jego znaczenie zgodnie z rozszerzeniem, które jest realizowane w klasie. Anna i Olga z klasy 3Pa mówiły o ciśnieniu pod kątem fizycznym, Bartosz i Krzysztof z klasy 3Pb - geograficznym, Zuzanna i Jan z klasy 3Pe - biologicznym oraz Natalia i Bartosz z klasy 3Pe - chemicznym. Swoją pracę ww osoby zaprezentowały na forum szkoły we wtorek 22.03.

      Informacje dotyczące Tygodnia Nauk Przyrodniczych i zachęcających do konkursu nt. ciśnienia przygotowały w postaci plakatów uczennice klasy 3Pe.

      W ostatnim dniu Tygodnia Nauk Przyrodniczych odbył się konkurs dotyczący ciśnienia. Udział wzięło 60 osób z klasy pierwszych, drugich i trzecich. Najwyższe wyniki otrzymali:

      1. miejsce ex aequo Matylda Bieniak (1d) i Maksymilian Wojda (1a)

      3. miejsce Krystian Fedorowicz (3Pa).

     • Dzień otwarty

     • 6 kwietnia 2022 r. na godzinę 18.00 zapraszamy na stacjonarny dzień otwarty do Zespołu Szkół nr 22 w Warszawie, ul. Konopczyńskiego 4.

     • Pomoc dla Ukrainy

     • Nasza grupa wolontariacka spisała się na medal - pod przewodnictwem Pani Anny Rajewskiej spakowała dzielnie wszystkie paczki, które zostały zebrane przez uczniów oraz nauczycieli z naszej szkoły, a następnie przekazane potrzebującym na Ukrainie.

      Szczególne podziękowania kierujemy w stronę uczennic z klasy 3Pc - Alicji Kowalczyk i Oli Idzik, które heroicznie pakowały wszystkie paczki.

     • Wykłady dla maturzystów "Ogarnij gegrę!".

     • Samorząd Studentów Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Wydziałem Geografii i Studiów Regionalnych UW, jak co roku, specjalnie dla maturzystów zdających geografię, organizuje akcję „Ogarnij Gegrę!”.

      Jest to cykl wykładów powtarzający wszystkie najważniejsze zagadnienia, które mogą pojawić się na majowym egzaminie dojrzałości. Wykłady te są prowadzone przez grupę jednych z najlepszych pracowników dydaktycznych WGiSR.

      Tegoroczna edycja odbędzie się w formie online.

      Wierzymy, że akcja ta może pomóc wielu maturzystom uporządkować swoją wiedzę, co sprawi, że będą oni w stanie osiągnąć wysokie wyniki z matury z geografii.

      Link do wykładów:

     • Szkolne Mistrzostwa w Siatkówce

     • Mistrzem szkoły w siatkówce chłopców w obecnym roku szkolnym została drużyna z klasy 3PA w składzie:

      - Michał Zawadzki

      - Wojciech Kusarek

      - Tymek Kalinowski

      - Tomasz Lewiński

      - Dawid Kupiec

      pokonując w finale 2:1 reprezentację klasy 1A w składzie

      - Michał Bujniak

      - Paweł Murzyn

      - Ignacy Skowroński

      - Kacper Mosak

      - Antoni Niedźwiedzki

      - Olaf Łukasiewicz

      - Maciej Żelazowski

      - Bartłomiej Perkman

      W turnieju wystąpiły jeszcze zespoły z klasy 3GC w składzie

      - Franek Wawrzoła

      - Jakub Zaręba

      - Przemek Olewniczak

      - Jerzy Sokołowski

      - Bartek Karpiński

      - Bartek Sperling

      - Daniel Gazda

      - Wojciech Celiński 

      oraz klasy 3GE w składzie 

      - Bruno Husarek

      - Jan Samsel

      - Karol Podsiadły

      - Jakub Galas

      - Piotr Krasowski.

      Wszystkie mecze były bardzo emocjonujące i zacięte, obfitujące w niezłe siatkarskie zagrania. Na sali pojawili się nawet kibice, którym dziękujemy za głośny doping dla wszystkich uczestników. Już teraz zapraszamy na trochę inne rozgrywki siatkarskie w ramach Dni Sportu w czerwcu.

      Paweł Kozłowski i Mateusz Jabłoński

     • WYMIANA MŁODZIEŻOWA wrzesień 2022 r.

     •  

      We wrześniu 2022, po dwuletniej przerwie związanej z pandemią, wracamy do tradycji Konopa i organizujemy po raz 26 wymianę młodzieżową z partnerską szkołą w Kolonii.

      Grupę niemiecką będziemy gościć od 10.09.2022 r. do 16.09.2022 r. Dla uczestników wymiany przygotowujemy w Warszawie wiele atrakcji. Planujemy zajęcia integracyjne, wspólne odkrywanie Warszawy, piknik, zabawę w hali sportowej i kręgielni. Podejmiemy również wspólne działania w ramach projektu „Polsko – Niemieckie Pojednanie”.

      Wyjazd młodzieży z naszej szkoły do Kolonii odbędzie się w terminie od 24.09.2022 r. do 30.09.2022 r.

      W wymianie może uczestniczyć 13 uczniów obecnych klas drugich i trzecich. Młodzież będzie zakwaterowana w schronisku młodzieżowym w centrum Kolonii (Jugendherberge Köln Riehl  An der Schanz 14 50735 Köln, koeln-riehl.jugendherberge.de)

      Program jest atrakcyjny i obejmuje miedzy innymi zwiedzanie Kolonii,  Bonn, rejs statkiem po Renie, wizytę i zajęcia w szkole partnerskiej, wycieczkę do miasteczka rozrywki Phantasialand.

      Uczestnicy płacą 2000 złotych. Cena obejmuje: uczestnictwo w projekcie w Warszawie (wstępy do muzeów, obiady) oraz przejazd, pobyt, wyżywienie i atrakcje w Kolonii.

      Wymiana odbywa się rokrocznie i za każdym razem jest współfinansowana przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.

      Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!!!

      Osoby zainteresowane prosimy o jak najszybsze zgłaszanie się do pań Anny Rymaszewskiej i Moniki Wielgus, nauczycielek języka niemieckiego. Chętnie odpowiemy na wszystkie Wasze pytania.

     • Tydzień Kultury i Języka Polskiego

     • Tradycją naszej szkoły stał się Tydzień Kultury i Języka Polskiego. W tym roku swoją obecnością zaszczycą nas niezwykłe osobistości takie jak:

      Anna Dziewit - Meller - polska pisarka, dziennikarka, autorka książek dla dzieci, wokalistka i gitarzystka rockowa

      Maria Mikołajewska - dziennikarka i reportażystka TVN

      Renata Dobrowolska-Kryczek - prezenterka telewizyjna, aktorka dubbingowa

      Mariola Pryzwan - publicystka i biografistka -  jest autorką biografii literackich Marii Dąbrowskiej, Haliny Poświatowskiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Władysława Broniewskiego, Anny Jantar, Anny German, Zbigniewa Cybulskiego

      Sylwia Chutnik - kulturoznawczymi, pisarka, feministka, działaczka społeczna, publicystka i promotorka czytelnictwa

      Jarosław Mikołajewski - polski poeta, pisarz i tłumacz z języka włoskiego; także autor książek dla dzieci, eseista i publicysta.

      Mamy nadzieję, że spotkania z wybitnymi ludźmi zachwycą naszych uczniów i zachęcą do nauki, działania i realizacji własnych planów.

     • Witamy!

     • Zespół Szkół Nr 22 im. Emiliana Konopczyńskiego

     • Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.

      Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo.

      Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo. Quisque sit amet est et sapien ullamcorper pharetra.

      Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.