• Konkurs plastyczny pt. „Jak dbam o mózg”

• Fundacja Marcelego Nenckiego zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych województwa mazowieckiego do udziału w konkursie plastycznym pt. „Jak dbam o mózg”.

Konkurs organizowany jest w ramach Tygodnia Mózgu, międzynarodowej imprezy mającej na celu propagowanie wiedzy o układzie nerwowym.

Praca może zostać wykonana dowolną techniką plastyczną w dowolnym formacie.

Prace konkursowe, zeskanowane lub sfotografowane, w postaci pliku tiff, jpeg można nadsyłać do 31 marca 2022 r. na adres mailowy fundacja.nenckiego@nencki.edu.pl lub też jako oryginały pocztą tradycyjną na adres: Fundacja Nenckiego, ul. Pasteura 3, 02-093 Warszawa.

Wynik konkursu zostanie ogłoszony do 1 maja na stronie fundacji

Dla najlepszych prac przewidziane są nagrody i wyróżnienia. Szczegółowe instrukcje zawarte są w regulaminie konkursu.

Zachęcamy do udziału w konkursie.

• Zrozumieć znane, dostrzec nieznane – jak geografia tłumaczy świat?

• Wydział Geografii i Studiów Regionalnych organizuje bardzo ciekawy projekt: Zrozumieć znane, dostrzec nieznane – jak geografia tłumaczy świat?

Cel projektu: upowszechnianie wśród uczniów szkół ponadpodstawowych zrozumienia ważnych procesów przyrodniczych i społeczno-gospodarczych, z którymi boryka się współczesny świat, i które w najbliższej przyszłości mogą stwarzać na całym świecie coraz więcej sytuacji problemowych.

Odbiorcy projektu: uczniowie szkół ponadpodstawowych, dydaktycy i nauczyciele, przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego oraz wszyscy chętni niezależnie od wieku i wykształcenia (przez umieszczone na stronie internetowej projektu darmowe materiały i raporty).

W projekcie udział mogą wziąć całe klasy lub grupy uczniów wyłonione przez nauczycieli w ramach wewnętrznego naboru przeprowadzonego w szkole.

Łącznie w projekcie weźmie udział co najmniej 400 uczniów z 16 szkół z całej Polski.

LICZBA SZKÓŁ biorących udział JEST OGRANICZONA dlatego zachęcam do szybkiej decyzji w dołączeniu do projektu.

Każda szkoła może wytypować do udziału w projekcie grupę 25-35 uczniów. Mogą to być uczniowie jednej klasy, różnych klas (nawet różnych roczników) lub tworzący grupę uczniów (np. przedmiotowe koło zainteresowań), chcących poszerzyć swą wiedzę na temat zagadnień, których dotyczy projekt. Nie jest konieczne, by grupa uczestników składała się wyłącznie z uczniów realizujących rozszerzony program geografii. Skład grupy uczestników projektu z danej szkoły powinien być niezmienny w całym okresie realizacji projektu w tej szkole, choć ze względów formalnych, w tym zdrowotnych, koordynator szkolny może dokonać zmiany uczestników w trakcie realizacji projektu.

Udział jest BEZPŁATNY.

Więcej informacji znajduje się na stronie:

• Szkolny Turniej Tenisa Stołowego

• Miło mi poinformować, iż Szkolny Turniej Tenisa Stołowego wyłonił następujących zwycięzców:

1 miejsce i tytuł Mistrza Szkoły'22 zdobył Igor Panasiuk 1c

2 miejsce wywalczył Julian Pawela 2b

3 miejsce zajął Filip Rutkowski 2b

4 miejsce Krystian Fedorowicz 3Pa

miejsce 5-8: Bartek P. 1a, Marcel S. 1a, Olaf Ł. 1a, Kacper G. 2c

miejsce 9-10: Adam W. 1a i Borys M. 1a

Gratulujemy zwycięzcom!

• Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

• Szczęść Boże!

Startuje kolejna już edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. W tym roku zakres tematyczny obejmuje Księgę Jeremiasza oraz Pierwszy i Drugi List św. Piotra.

Zachęcam do udziały w konkursie!

Najlepsi mają szansę na podjęcie studiów w trybie dziennym (bez egzaminów wstępnych) w wielu renomowanych uczelniach wyższych, na kilkunastu kierunkach kształcenia. Czekają na nich również atrakcyjne nagrody, w tym zagraniczne pielgrzymki i cenne upominki rzeczowe.

Oczywiście największą nagrodą jest spotkanie z Żywym Bogiem - Jezusem Chrystusem!

Na zgłoszenia czekam do wtorku, 22.03. Ks. Piotr Maćkowiak

Więcej szczegółów na stronie internetowej:

• Studniówka 2022 r.

• „Poloneza czas zacząć”

21 stycznia 2022 roku odbył się długo wyczekiwany bal studniówkowy. Bawiliśmy się do białego rana w Hotelu Airport Okęcie.

Uroczystość tradycyjnie rozpoczęła się Polonezem poprowadzonym przez Pana Dyrektora Pawła Dziubana.

Imprezę uświetnił krótki program artystyczny przygotowany przez tegorocznych maturzystów. Klasy przygotowały w formie  filmów i pokazu slajdów relacje z życia klasy i szkoły.

Nauczycielom zostały przyznane wyróżnienia w różnych kategoriach.

Nie zabrakło pysznych dań, deserów oraz studniówkowego tortu. A potem już tylko tańce i szaleństwo do białego rana.

To były niezapomniane chwile!

• Warsztaty kulinarne

• Mamy nadzieję, że odpoczywacie od szkolnych spraw, a jeśli już myślicie o szkole - to ciepło!

W pierwszym półroczu spędziliśmy razem wiele miłych chwil, jak te uwiecznione na poniższych zdjęciach. To klasa 3Pc, która 2 grudnia uczestniczyła w warsztatach kulinarnych w Studiu Małe Przyjemności.

Uczniowie z wielkim zaangażowaniem przygotowali ryż po azjatycku i brownie z garam masalą. Potrawy szybko zniknęły - ale pozostały cenne umiejętności i dobre wspomnienia.