• Ogólnopolski konkurs piosenki obcojęzycznej JoséSong

     • Szanowni Państwo,

      Poniżej zamieszczam informację o ogólnopolskim konkursie piosenki obcojęzycznej. Jeśli wśród naszych uczniów znajdą się osoby zainteresowane, zapraszam do kontaktu w szkole lub poprzez librusa. Przewidywane są zajęcia przygotowujące do konkursu.

      Mamy zaszczyt poinformować o zbliżającej się VI edycji Konkursu Piosenki Obcojęzycznej JoséSong.

      Przesłuchania konkursowe odbędą się 18.03.2022 r., a gala z udziałem laureatów 01.04.2022 r. w Bielańskim Ośrodku Kultury w Warszawie.

      Zgłoszenia przyjmujemy do 20.02.2022 r. Zgłaszać należy się poprzez wypełnienie formularza na stronie http://www.josesong.waw.pl (zakładka "Zapisz się!").

      Na przesłuchania w Bielańskim Ośrodku Kultury w Warszawie zaprosimy ok. 60 najlepszych uczestników.

      JoséSong to Ogólnopolski Konkurs Piosenki Obcojęzycznej dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych. Na scenie Bielańskiego Ośrodka Kultury w Warszawie młodzież ma możliwość zabłyśnięcia fenomenalnym francuskim, włoskim, niemieckim, rosyjskim, angielskim czy hiszpańskim przed rodowitymi jurorami oraz jurorami, którzy na co dzień pracują w branży muzycznej.

      Nasze przedsięwzięcie przyciąga coraz więcej młodzieży oraz spełnia ich muzyczne i językowe marzenia. Laureaci konkursu uczestniczą w wielu warszawskich wydarzeniach muzycznych, do których są zapraszani dzięki udziałowi w naszym konkursie, np. Żegnaj Lato na Bielanach, Bielańskie Mikołajki czy koncerty w Galerii Młociny. Dzięki wsparciu Bielańskiego Ośrodka Kultury w styczniu 2020 roku najlepsi wykonawcy z ostatnich pięciu lat uczestniczyli w nagraniu płyty JoséSong Superstars. Konkurs JoséSong jako projekt otrzymał w 2018 r. nominację do Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej, a w 2019 r. został jej laureatem. W 2020 r. otrzymał statuetkę na Bielańskiej Gali Kultury w kategorii: Edukacja Kulturalna.

      Uczestnicy naszego konkursu to m.in. finaliści The Voice of Poland (Karolina Kula, Julia Bogdańska), laureaci innych ogólnopolskich i regionalnych konkursów piosenki (Gabriela Kurzac, Daria Domitrz, Jakub Lachowski), którzy mogą pochwalić się nie tylko wspaniałym głosem, ale również perfekcyjną dykcją i wymową w języku obcym. WOLSKA (Patrycja Wolska) – laureatka naszego konkursu z 2018 r., wybitnie utalentowana wokalistka i multiinstrumentalistka, kompozytorka i autorka tekstów została zauważona dzięki naszej płycie i ma już na swoim koncie trzy single i przygotowuje swój solowy album.

      W jury naszego Konkursu gościliśmy m.in. Krzysztofa Dzikowskiego - autora tekstów piosenek, Przewodniczącego Związku Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR, Lanberry – wokalistkę kompozytorkę i autorkę tekstów, Jacka Maślankę – wokalistę, trenera wokalnego, uczestnika The Voice of Poland. Tegoroczne jury tworzą m.in. zespół Felivers, WOLSKA, Magdalena Wieczorek – wokalistka i trenerka wokalna, Aleksandra Orłowska – sopranistka, śpiewaczka Teatru Wielkiego w Warszawie, Maryla Gralczyk – pedagog śpiewu i Stanisław Dembski – reżyser Teatru Pijana Sypialnia.

      W konkursie można wygrać cenne nagrody, m.in. nagranie płyty, warsztaty wokalne, nagrody rzeczowe, vouchery na zakupy czy udział w koncertach na terenie Warszawy.Zapraszamy do śledzenia aktualności na:

     • Szlachetna paczka

     • Uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję zbiórki niezbędnych produktów dla rodzin potrzebujących wsparcia. Naszą podopieczną była Pani Anna z Rodziną. Pani Ania sama zajmuje się piątką dzieci. Sytuacja rodziny jest bardzo trudna. Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej udało nam się spełnić oczekiwania podopiecznych SZLACHETNEJ PACZKI. Przygotowaliśmy 41 paczek. Były tam zarówno produkty pierwszej potrzeby jak i prezenty gwiazdkowe dla całej rodziny. Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć osoby potrzebujące. Ułatwić codzienność i sprawić radość.

      BARDZO DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM OSOBOM ZAANGAŻOWANYM W PRZYGOTOWANIE PREZENTÓW.

      Fajnie jest zrobić coś RAZEM. Po prostu WARTO POMAGAĆ

     • Gra językowa

     • Klasa 2d pod opieką pani Barbary Dąbrowskiej wzięła udział w kolejnej edycji gry językowej online organizowanej przez Polskie Forum Migracyjne. W trakcie gry uczniowie wykorzystali nie tylko swoją znajomość języków, ale też geografii i matematyki. Punktowana była też współpraca w grupie oraz z prowadzącymi. Nauczyliśmy się m.in. jak się przedstawić po ukraińsku, jak liczyć po arabsku oraz które słowa język polski zapożyczył z arabskiego, tureckiego i jidysz.

     • CO ZA GOŚĆ! CO ZA SPOTKANIE!

     • W ostatni wtorek mieliśmy szansę rozmowy online z Andrzejem Bargielem.

      Trzykrotny mistrz Polski w skialpiniźmie, trzeci w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, rekordzista świata w biegu na Elbrus.

      Pierwszy Polak, któremu w 2013 r. udało się zdobyć ośmiotysięcznik Shishapangma na nartach oraz zjechać z jego wierzchołka.

      Ustanowił rekordowy czas wejścia na szczyt Manaslu i jako drugi człowiek w historii zjechał z tego szczytu na nartach do bazy.

      W 2015 r. jako pierwszy człowiek na świecie zjechał na nartach z osławionego szczytu Broad Peak, a w kolejnym roku pobił o 12 dni rekord ustanowiony w 1999 r. przez Denisa Urubko i Andreja Mołotowa w zdobyciu pięciu siedmiotysięczników położonych na terenie byłego ZSRR tzw. Śnieżnej Pantery.

      22 lipca 2018 r. zjechał na nartach z K2 (z wierzchołka do bazy bez zdejmowania nart) - jako pierwszy człowiek w historii.

      30 kwietnia 2021 r. jako pierwszy człowiek w historii zdobył szczyt Yawash Sar II w Karakorum, po czym zjechał z niego na nartach.

      O tych wszystkich osiągnięciach opowiadał nam Andrzej Bargiel w trakcie spotkania 7 grudnia.

      Niesamowity czlowiek, niesamowite osiagniecia, niezapomniane wydarzenie...

     • VAN GOGH Multi-Sensory Exhibition

     • 8.12.2021r. klasa 1c oraz 2c wraz z opiekunami - panią prof. Małgorzatą Staryńszczak oraz panem dyrektorem Pawłem Dziubanem, wybrały się na na multisensoryczną wystawę dotycząca największych dzieł Vincenta Van Gogha do Warszawskiego Centrum EXPO XXI.

      VAN GOGH Multi-Sensory Exhibition to najbardziej innowacyjna forma doświadczania sztuki! Prace słynnego artysty zaprezentowane były dzięki technologii Digital Art 360, która przeniosła nas w niesamowity świat wyobraźni wielkiego mistrza. W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni ekspozycyjnej o powierzchni 2000 m2 zobaczyliśmy setki dzieł i dosłownie zanurzyliśmy się w świecie obrazów. Wszystkie prace artysty były wyświetlane jako wielkoformatowe, tętniące kolorami płótna. Ściany, kolumny, sufit przemieniły się w pasjonującą opowieść o życiu i twórczości malarza.

     • Międzynarodowy dzień wolontariusza

     • Piąty grudnia to Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji wszystkim WOLONTARIUSZOM:

      – byłym, obecnym i przyszłym

      – z wyboru i z konieczności

      – zaangażowanym i chcącym po prostu zrobić coś dobrego

      ŻYCZYMY RADOŚCI I SATYSFAKCJI Z CZASU POŚWIĘCONEGO POTRZEBUJĄCYM

     • ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z AIDS

     • Od 1988 roku dzień 1 grudnia jest obchodzony jako Światowy Dzień Walki z AIDS.

      Jego celem jest uwrażliwienie na problem oraz solidaryzowanie się z ludźmi dotkniętymi tą chorobą. Jest to bardzo ważna data, która integruje wiele działań związanych z profilaktyką HIV/AIDS, podejmowanych na całym świecie. Aby ten wyjątkowy dzień był sukcesem, nad jego koncepcją przez cały rok pracuje wielu ludzi.

      Od 12 lat z okazji 1 grudnia na całym świecie przeprowadzana jest kampania, mająca za zadanie zwrócenie oczu całego świata na problem HIV/AIDS.

      Uczniowie naszej szkoły również włączyli się w tę akcję. Przygotowali ulotki i rozdawali czerwone kokardki – symbol Światowego Dnia AIDS.

     • Mistrzostwa dzielnicy w piłce siatkowej

     • W dniu 5 listopada nasza męska siatkarska reprezentacja rywalizowała w mistrzostwach dzielnicy Śródmieście, pokonując drużynę LO Hoffmanowej i ulegając po zaciętej walce zespołom LO Zamoyskiego i ZSLiE. Zaęła ostatecznie trzecie miejsce w grupie.

      Drużyna grała w następującym składzie: B.Husarek (kapitan), K.Podsiadły - 3Ge, M.Suski - 3a, Sz.Pytel - 1b, F.Szymczyk, K.Grzymała, K.Bosiński - 2c, K.Piotrowski - 3Pb, M.Błażkiewicz - 3Gb, J.Szewczak - 1T.

      Trenerzy: Paweł Kozłowski i Mateusz Jabłoński

     • Witamy!

     • Zespół Szkół Nr 22 im. Emiliana Konopczyńskiego

     • Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.

      Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo.

      Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo. Quisque sit amet est et sapien ullamcorper pharetra.

      Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.