• Rekrutacja 2021/2022

• Drodzy Kandydaci,

przypominamy, iż od 25 czerwca 2021 roku do 14 lipca 2021 roku w godz. 09:00 - 15:00 kandydaci składają kopie świadectw ukończenia szkoły oraz kopie zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty.

• Konkurs literacki Thriller

• Pierwsza edycja konkursu literackiego w języku angielskim dobiegła końca. Spośród 15 nadesłanych prac komisja egzaminacyjna wyłoniła trójkę zwycięzców.

Miejsce I: Wiktoria Grądziel: The Girl in the Red Coat

Miejsce II: Ola Rogożkin: Piece of Jewellery

Miejsce III: Blanka Pawłowska: The Sound Behind Me

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie cennych nagród.

• Zakończenie Roku Szkolnego

• Uprzejmie informujemy, że Zakończenie Roku Szkolnego odbędzie się 25 czerwca o godzinie 10.00; ze względu na obostrzenia - w salach lekcyjnych w obecności wychowawców. Nie będzie uroczystego zakończenia roku na auli.

• Stypendium m.st. Warszawy im. Jana Pawła II

• Jak co roku, uczniowie i studenci z warszawskich szkół i uczelni mogą się ubiegać o stypendium m.st. Warszawy im. Jana Pawła II. Zapraszamy do zapoznania się z zasadami 17. edycji programu!

Program stypendialny jest skierowany do uczniów szkół podstawowych (po skończeniu 3. klasy) i szkół ponadpodstawowych oraz studentów do 26. roku życia.

O stypendium mogą się ubiegać uczniowie i studenci warszawskich szkół oraz uczelni, jeśli:

– uzyskują dobre wyniki w nauce,

– mogą pochwalić się działalnością i osiągnięciami naukowymi, sportowymi, artystycznymi lub zaangażowaniem społecznym,

– miesięczny dochód netto na jednego członka ich rodziny nie przekracza kwoty 1700 zł.

Stypendia wynoszą od 200 do 1500 zł miesięcznie.

Rekrutacja dla uczniów rozpocznie się 25 czerwca i potrwa do końca lipca.

Rekrutacja dla studentów i prowadzona jest od 1 września do 10 października.

Szczegółowe informacje: centrumjp2.pl/stypendia

Kontakt w sprawie stypendiów:stypendia@centrumjp2.pl

• Konkurs Fotograficzny "Drzewa Warszawy"

• Do udziału w Konkursie Fotograficznym zgłosiło się 14 osób. Zgodnie z punktem 8 regulaminu: " Warunkiem przystąpienia do Konkursu, zgodnie z jego tematem, jest utrwalenie na fotografii szczególnie interesujących obiektów przyrodniczych np. dziwnych, interesujących i niepowtarzalnych form drzew", przesłane prace zostały ocenione następująco:

I miejsce Ewa Ostapczuk kl.2Pb "Egzotyka w mieście"

II miejsce Maja Milejkl.2Gd "Sosny Henrykowskie"

III miejsce Katarzyna Młynarczyk kl.1d "Robinia akacjowa"

Wyróżnienia:

1. Bruno Husarek kl.2Ge "Korona" i "Zielone serce miasta"

2. Mateusz Suski kl.2Pa "Dąb Mieszko"

3. Brunon Kulesza kl.2Pb "Zanik"

I miejsce "Egzotyka w mieście"

II miejsce "Sosny Henrykowskie"

III miejsce "Robinia akacjowa"

Wyróżnienia "Korona" i "Zielone serce miasta"

Wyróżnienia "Dąb Mieszko"

Wyróżnienia "Zanik"

• VI Turniej Debat Historycznych Instytutu Pamięci Narodowej

• 25 maja uczestniczyliśmy w VI Turnieju Debat Historycznych Instytutu Pamięci Narodowej Oddziału Warszawa.

Turniej prowadzony był w formacie debaty oksfordzkiej i dotyczył problematyki historii najnowszej. W rozgrywkach uczestniczyły licea z Mazowsza.

Szkolna drużyna debatancka w składzie: Maria Matuszewska, Jakub Kułak, Bartosz Karpiński i Bartłomiej Sperling  zakwalifikowała się do półfinału turnieju.

Pełny skład drużyny to: Maria Matuszewska, Pola Bocian, Jakub Kułak, Bartosz Karpiński, Bartłomien Sperling i Daniel Gazda.

Opiekun naukowy: Ewa Górecka

• Spacer śladami "Lalki" Bolesława Prusa.

• 21 maja klasa 2Gf w ramach zajęć z  języka polskiego zainaugurowała w kończącym się już roku szkolnym spacer - Śladami Lalki Bolesława Prusa po warszawskim Krakowskim Przedmieściu.

Było to bardzo ciekawe urozmaicenie lekcji, szczególnie po długim i męczącym nauczaniu zdalnym. Ponadto taka forma zapamiętywania zdarzeń, miejsc i bohaterów z powieści realistycznej, na pewno pozwoliła na efektywniejsze zagłębienie się w problematykę utworu.

Spacer rozpoczął się  przy kamienicy w której mieszkał Stanisław Wokulski. W tym miejscu zwróciliśmy uwagę również na pomnik Mikołaja Kopernika, który Wokulski codziennie widział z okna swojego mieszkania.

Kolejno zatrzymywaliśmy się przy Kościele Świętego Krzyża, następnie przy nowym sklepie Wokulskiego pod numerem 7, gdzie aktualnie znajduje się księgarnia imienia Bolesława Prusa.  Zwróciliśmy również uwagę na gmach główny Uniwersytetu Warszawskiego.

Na naszej trasie znalazły się więc kościoły oraz pomniki, w tym wieszcza Adama Mickiewicza

Podążając śladami bohaterów powieści, słuchaliśmy opowieści o tych miejscach, wzbogacanych czytaniem fragmentów z utworu Aleksandra Głowackiego.

Dzięki spacerowi, nieco inaczej spojrzeliśmy na nasze miasto. W końcu dzieło Prusa to niezwykła powieść topograficzna, dzięki której Stanisław Wokulski i Ignacy Rzecki już na zawsze wpisali się w krajobraz Warszawy.

Taka forma lekcji była bardzo interesująca, tym bardziej, że przewodniczkami Ścieżki literackiej Lalka były nasze koleżanki z klasy.

Aleksandra Stanik i Karolina Wierzbicka