• Tydzień Kultury i Języka Polskiego
     • Tydzień Kultury i Języka Polskiego

     • Tradycją naszej szkoły stał się Tydzień Kultury i Języka Polskiego. W tym roku odbędzie się on w dniach 22-26 marca. Wykłady i spotkania z naszymi niezwykłymi gośćmi będą prowadzone on-line, na Platformie Teams.

      W tym roku swoją obecnością zaszczycą nas niezwykłe osobistości takie jak: 

      prof. dr hab. Andrzej Stanisław Kowalczyk to historyk literatury, edytor, nauczyciel akademicki UW i Uniwersytetu w Amsterdamie. Członek rad programowych Muzeum Literatury oraz Stowarzyszenia Pracowników Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa. Pan Profesor uczył też młode pokolenie polonistek z naszej Szkoły;

      Karol Jasiński to młody aktor, Ukończył krakowską PWST oraz studium wokalno - muzyczne w Gdyni. Występuje w wielu teatrach oraz teatrach muzycznych. Można Go również zobaczyć w serialach telewizyjnych;

      Krzysztof Varga, pisarz, eseista, dziennikarz. Długo związany z GW, obecnie pisze dla Newsweeka. Trzykrotnie nominowany do Literackiej Nagrody Nike. Z wykształcenia polonista. Jego najbardziej znane utwory to: Tequila, Nagrobek z lastryko, Dziennik hipopotama;

      Renata Dobrowolska - Kryczek, aktorka, aktorka dubbingowa, lektorka i prezenterka telewizyjna. Podkładała głos w wielu produkcjach filmowych, m.in.: Wiek niewinności, Wieczna miłość, Świąteczna gorączka, Uwolnić orkę;

      Ryszard Pasternak to historyk, podróżnik, znawca historii Warszawy oraz pasjonat historii szkoły Konopczyńskiego i jej Wychowanków, m. in. Stefana Starzyńskiego, Jana Lechonia, Cichociemnych, emerytowany nauczyciel naszej Szkoły;

      dr hab. Katarzyna Kłosińska, językoznawczyni, doktor habilitowany nauk humanistycznych, wykładowczyni UW, popularyzatorka kultury języka polskiego, dziennikarka radiowa, związana z Trójką, obecnie z Radiem 357. Od 2019 roku Przewodnicząca Rady Języka Polskiego;

      Jakub Strzyczkowski to kultowy dziennikarz radiowej Trójki, dziennikarz telewizyjny, z wykształcenia prawnik. Obecnie związany z Radiem 357. Odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi, otrzymał tytuł Mistrza Mowy Polskiej. Często prowadzi audycje radiowe w duecie z panią dr hab. Katarzyną Kłosińską.

      Mamy nadzieję, że spotkania z wybitnymi ludźmi zachwycą naszych uczniów i zachęcą do nauki, działania i realizacji własnych planów.

    • Wybierz szkołę dla siebie Prezentacje Warszawskich Szkół Ponadpodstawowych 2021
     • Wybierz szkołę dla siebie Prezentacje Warszawskich Szkół Ponadpodstawowych 2021

     • Serdecznie zapraszamy 26.03.2021r. (9.00-18.00) oraz 27.03.2021r. (9.00-15.00) na prezentację naszego stoiska w tracie targów edukacyjnych "Wybierz Szkołę dla Siebie" organizowanych przez Salon Perspektyw. W programie naszej prezentacji będzie można zapoznać się z profilami na rok szkolny 2021/2022 oraz zadać interesujące pytania kadrze szkoły oraz uczniom.

    • XIV ŚRÓDMIEJSKIM FESTIWALU MŁODYCH TALENTÓW 2020/21
     • XIV ŚRÓDMIEJSKIM FESTIWALU MŁODYCH TALENTÓW 2020/21

     • Urząd Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy oraz Młodzieżowy Dom Kultury im. Wł. Broniewskiego w Warszawie zapraszają uczniów śródmiejskich szkół do udziału w organizowanym pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Śródmieście XIV ŚRÓDMIEJSKIM FESTIWALU MŁODYCH TALENTÓW 2020/21 pod hasłem: 3 - 2 - 1 - WRACAMY!

      Wracamy i zapraszamy, byście mimo trudnego czasu podzielili się z nami Waszymi pasjami na tegorocznym Festiwalu.

      Proponujemy cztery obszary działań artystycznych, w jakich możecie się sprawdzić:

      - muzyka (śpiew lub gra na instrumentach muzycznych)

      - taniec

      - fotografia

      - film

      Startować można w jednej lub kilku dziedzinach. Uczestnikiem festiwalu może zostać każdy uczeń śródmiejskiej szkoły. W tym roku, z uwagi na obostrzenia związane z pandemią, maksymalną liczbę osób występujących jednocześnie na scenie ograniczamy do 12 osób. Więcej informacji, regulaminy poszczególnych konkursów i druki do pobrania znajdziecie na naszej stronie: https://www.mdk.waw.pl/index.php/srodmiejski-festiwal-mlodych-talentow

      Festiwal wraca i czeka na Was z niecierpliwością!

      DOBRE WIEŚCI: w tym roku macie możliwość przygotowania się do swoich występów w przestrzeni MDK, szerzej o tym pod informacjami o festiwalu.

     • XXXV Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy 2021 ONLINE

     • Rekrutacja na studia jest niewiadomą zarówno dla uczelni jak i dla uczniów, którym coraz trudniej odpowiedzieć na kluczowe pytanie – co, dlaczego i gdzie warto studiować⁉️ Chcemy Wam w tym pomóc. Zapraszamy 6, 13 i 20 marca (trzy kolejne weekendy).

      ZAREJESTRUJ SIĘ już dziś na to bezpłatne wydarzenie: http://salon.perspektywy.pl/2021/forms/salon-szkol-wyzszych

      W formule każdego wydarzenia są m.in.

      - wykłady i spotkania inspiracyjne przydatne do wyboru studiów,

      - webinaria maturalne przygotowane przez okręgowe komisje egzaminacyjne,

      - Strefa Konsultacji na stoiskach uczelni, gdzie będziecie mogli porozmawiać ze studentami i absolwentami na temat interesujących dla Was kierunków studiów.

      i ...no właśnie, to niespodzianka:)

      Spędź z nami weekend i dobrze wybierz!?

      Zaprasza, Szkolny doradca zawodowy Urszula Ostaszewska

    • Idź, biegnij, jedź po wygraną!!!
     • Idź, biegnij, jedź po wygraną!!!

     • Licząc na świetną zabawę, emocjonującą rywalizację sportową oraz poczucie wspólnoty w dążeniu do jak najlepszych wyników, nauczyciele wychowania fizycznego zapraszają do udziału w WYZWANIU: Idź, biegnij, jedź po wygraną!!!

      Termin: 01 - 14.03.2021 r.

      Wyzwanie skierowane jest do młodzieży, nauczycieli i pracowników szkoły. 

      Z potrzeby ruchu, współzawodnictwa, w trosce o zdrowie i poprawę samopoczucia zapraszamy do udziału w rywalizacji indywidualnej i grupowej.

      Aplikacja MapMyWalk zliczy spalone przez uczestników kalorie.

      Zwycięzcy otrzymają super nagrody!

    • Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Literatury Polskiej w Językach Obcych „ODPOWIEDNIE DAĆ OBCE SŁOWO”
     • Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Literatury Polskiej w Językach Obcych „ODPOWIEDNIE DAĆ OBCE SŁOWO”

     • Cele Konkursu to propagowanie literatury polskiej wśród młodzieży pogłębione o znajomość języków obcych, zapoznanie z bogatym dorobkiem translatorskim literatury polskiej oraz przygotowanie do promowania literatury polskiej wśród narodów posługujących się językiem: angielskim, francuskim, hiszpańskim, niemieckim, rosyjskim, ukraińskim, wietnamskim. Przedmiotem Konkursu jest recytacja w języku obcym jednego tekstu z literatury polskiej (proza lub wiersz). Więcej informacji w Librusie. Do udziału zachęca nauczyciel j. hiszpańskiego p. Michał Kwiatkowski

    • Projekt "Rówieśnicy - Przewodnicy"
     • Projekt "Rówieśnicy - Przewodnicy"

     • Centrum Edukacyjne Muzeum Polin oraz nauczyciele historii zapraszają młodzież w wieku 16-18 lat do wzięcia udziału w serii bezpłatnych zajęć w ramach projektu "Rówieśnicy - Przewodnicy". Zgłoszenia przyjmowane są do 22 lutego (poniedziałek).

      Rejestracja oraz informacje dodatkowe dostępne są na stronie: https://bit.ly/2N9PYPe

      Do udziału zachęcają nauczyciele historii p. Monika Borkowska- Bojanek i p. Ewa Górecka

    • Biblioteka
     • Biblioteka

     • Wprowadzamy możliwość wypożyczania książek przez Librus. Należy wysłać wiadomość do p. Anny Kuczyńskiej lub p. Moniki Borkowskiej-Bojanek, jaką książkę chcemy wypożyczyć. Zostanie ona przygotowana i pozostawiona na portierni w specjalnym pojemniku (do odebrania po dyżurze Biblioteki). Odebranie książki należy pokwitować w specjalnym zeszycie wypożyczeń. Książkę może odebrać uczeń/rodzic.

      Zapraszamy, nauczyciele Biblioteki.

      Przypominamy o nowych godzinach otwarcia biblioteki.

      Środa - 9.00-16.30

      Piątek - 11.00-16.30

    • Akademia maturzysty
     • Akademia maturzysty

     • W najbliższy czwartek - 18 lutego 2021r., godz.15.00-16.00, na platformie Teams, startuje cykl spotkań - Akademia Maturzysty.

      Cel wykładów: przystępnie i konkretnie powtórzyć oraz uporządkować wiedzę na temat problemów, motywów, bohaterów, refleksji o celu i sensie życia.

      W ten czwartek zaprezentowane zostaną następujące zagadnienia:

      1. Wędrówka śladami motywów ( m.in.: marzeń, młodości, cierpienia, domu, zbrodni, miasta, samotności, ojczyzny, ogrodu,...) w literaturze i innych tekstach kultury.

      2. Świat utraconych wartości w literaturze.

      3. Motyw zdrowia i choroby w literackim świecie

      .4. Kobieta widziana oczami artystów.

      Serdecznie zapraszamy wszystkich Maturzystów. Nauczycielki Języka Polskiego

    • Walentynki
     • Walentynki

     •  

      Samorząd Uczniowski zaprasza do udziału w e - Walentynkach :)

      1. Wyślij swoją Walentynkę osobie, którą lubisz, cenisz, której chcesz powiedzieć coś miłego ....

      2. Prześlij ją przez opcję wiadomość na koncie SU na  Instagramie: @konop.su z zaznaczeniem, kto jest jej adresatem - podaj nazwę użytkownika.

      3. Przekażemy ją odbiorcy

      4. Zachowaj kulturę słowa.

      5. Start: wtorek 09.02.2021 r., ostatnie wiadomości przesyłać można do piątku 12.02.2021 r. do godz. 17.00.

      Zachęcamy i zapraszamy do zabawy. Samorząd Uczniowski

    • Matura z M
     • Matura z M

     • Darmowe korepetycje z matematyki online

      Klub młodych liderów organizuje w każdy wtorek i czwartek o godzinie dwudziestej korepetycje z matematyki. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Projekt jest realizowany przez Fundację Klub Młodych Liderów i współfinansowany przez Fundację mBank. Zaprasza pani Ula Ostaszewska - doradca zawodowy. Poniżej link do strony:

    • Bezpłatna powtórka z matematyki dla maturzystów - pi-stacja.
     • Bezpłatna powtórka z matematyki dla maturzystów - pi-stacja.

     • Drodzy Maturzyści, Organizatorzy zebrali WSZYSTKIE tematy egzaminacyjne z poziomu podstawowego. Przygotowali CAŁKIEM NOWE, wcześniej niepublikowane zadania, poszczególne działy zostaną omówione podczas BEZPŁATNYCH streamów, a na koniec sprawdzisz swój stan przygotowania do matury podczas PRÓBNEGO EGZAMINU, który odbędzie się w poniedziałek 19 kwietnia. 

      A to wszystko ✅ bez opłat ✅ bez rejestracji ✅ bez haczyków

      Zapraszam do skorzystania,

      Szkolny doradca zawodowy Urszula Ostaszewska

    • Nauka w czasach zarazy
     • Nauka w czasach zarazy

     • Konkurs na etiudę filmową oraz wiersz.

      Drodzy uczniowie, zainspirowani rozmowami z Wami o przeżyciach, odczuciach i emocjach,  jakie towarzyszą Wam w czasie izolacji spowodowanej epidemią, ogłaszamy konkurs na etiudę filmową oraz wiersz -  Nauka w czasach zarazy. Mamy nadzieję, że temat projektu pozwoli Wam w ciekawej formie artystycznej wyrazić swoje niepokoje, a także poradzić sobie z tym trudnym doświadczeniem. 

      Nauczycielki języka polskiego

      ​​​​​​​Poniżej regulamin konkursu>

    • Spotkanie z reżyser Agnieszką Holland.
     • Spotkanie z reżyser Agnieszką Holland.

     • W niedzielę 31 stycznia odbyło się spotkanie z najbardziej znaną polską reżyser panią Agnieszką Holland. Do spotkania doszło dzięki staraniom pani prof. Anny Rajewskiej. Pan dyrektor Paweł Dziuban serdecznie przywitał gościa, spotkanie poprowadziła pani profesor Ewa Edyta Zdziera wraz z absolwentem Maćkiem Rosą. W drugiej części spotkania młodzież naszej szkoły zadawała pytania. Spotkanie było niezwykle ciekawe, osobiste i szczere. Zaproszony gość opowiadał o swojej historii, historii rodziny, o najważniejszych filmach, aktorach, pracy na planie i filmowych autorytetach.

    • Matematyka dla ciekawych świata
     • Matematyka dla ciekawych świata

     • Przedłużona rekrutacja na edycję XII

      Uwaga! Przedłużamy rekrutację! Jeszcze do 12 lutego jest czas na zgłoszenie się na zajęcia.

      Wyniki rekrutacji ogłosimy do 20 lutego. Początek zajęć w pierwszym tygodniu marca.

      Zapraszamy serdecznie.

      Edycja XII (marzec - czerwiec 2021)

      Uczysz się w liceum lub technikum (a niech będzie i koniec podstawówki!), lubisz matematykę, czujesz, że chcesz wiedzieć o niej więcej, niż to, o czym słyszysz na lekcjach? A może nudzisz się w szkole, bo (prawie...) wszystko już umiesz? Zapraszamy na Uniwersytet Warszawski, na spotkania „Matematyki dla Ciekawych Świata”. W programie wykłady i ćwiczenia, w tym także przy komputerze.

      Tak jest, to nie pomyłka, zapraszamy Cię na Uniwersytet zanim jeszcze zdasz maturę. Więcej informacji na stronie

    • Witamy!

    • Zespół Szkół Nr 22 im. Emiliana Konopczyńskiego

    • Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.

     Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo.

     Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo. Quisque sit amet est et sapien ullamcorper pharetra.

     Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas.