• Szkolny Festiwal Kultury " Emilian "

• Szkolny Festiwal Kultury " Emilian " odbędzie się w czerwcu 2021 r.

Uczniowie Zespołu Szkół nr 22 biorą udział w następujących kategoriach:

I Kategoria - dla klas I, II i 3 T ( obowiązkowo - do wyboru 1kategoria z poniższych ):

1.Teatr

2.Kabaret

3.Film

UWAGA! Scenariusze przedstawień, scenek kabaretowych i filmów, należy oddać do końca stycznia 2021 r. - do Pani Dyrektor Małgorzaty Staryńszczak i Pani prof. Ewy Edyty Zdziery ( 2 wydrukowane kopie ).

II Kategoria - indywidualna:

1. Fotografia

2. Wiersz

Klasy ubiegają się o Statuetkę Emiliana, nagrody pieniężne oraz rzeczowe. Przewidziana jest także szczególna nagroda - Grand Prix Festiwalu Kultury Emilian 2021 - za wyjątkowe dokonania, osobowość, działanie, wartości etc.

Wszystkich młodych artystów, którzy chcą omówić swoją koncepcję, pomysły czy tematy wybranych tekstów kultury, zapraszam do sali 305, w każdy czwartek, godzina 14.30.

• Projekt Szkoła Badaczy

• Projekt „Szkoła Badaczy”

W naszej szkole od 2019r. realizowany jest unijny projekt „Szkoła Badaczy”. Jego celem jest rozwijanie kompetencji kluczowych, właściwych postaw i umiejętności niezbędnych na rynku pracy poprzez organizację zajęć dodatkowych. Zapraszamy chętnych uczniów do wzięcia udziału w spotkaniach edukacyjnych. Poniżej umieszczamy harmonogram zajęć projektowych zarówno w Liceum jak i Technikum.

• Kiermasz podręczników

• Dnia 7 września w Zespole Szkół nr 22 im. Emiliana Konopczyńskiego miał miejsce Kiermasz Podręczników.

Ze względu na sytuację epidemiczną miał inny charakter niż w poprzednich latach i odbył się drogą elektroniczną.

Jakub Żebrowski z kl. 2pc zajął się stroną techniczną. Zorganizował na portalu facebook grupę dla uczniów, którzy byli zainteresowani sprzedażą i zakupem.

grupie były wystawione posty sprzedam/kupię pod którymi osoby zainteresowane zgłaszały się w komentarzu.

W wydarzeniu wzięło udział 232 uczniów.

• Wizyta na grobie Konopczyńskiego

• Dnia 17.09.2020 r. w dniu Uroczystego Ślubowania Klas Pierwszych uczniowie z SU złożyli symboliczną wiązankę na grobie Emiliana Konopczyńskiego.

Od lat tradycją naszej szkoły jest oddawanie czci Patronowi w tym wyjątkowym dniu przyjęcia nowych uczniów w poczet pełnoprawnych członków społeczności Liceum i Technikum Zespołu Szkół nr 22.

• Terminy Egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie w sesji zima 2021

• EE.22 – eksploatacja urządzeń elektronicznych
            egzamin po pierwszym półroczu klasy IV Technikum Elektryczno-Elektronicznego
            Pisemny 12.01.2021 r. godz. 12.00 (60 minut)