• Lekcja WF w Wakeparku

• W dniach 19 i 20 czerwca nauczyciel WF naszej szkoły - Dariusz Walicki zorganizował zajęcia w WakeFamily Brwinów, gdzie wszyscy chętni uczniowie mogli nauczyć się pływać na deskach wakeboardowych i nartach wodnych.

Jak widać po załączonych zdjęciach było mnóstwo uśmiechów, zabawy i sukcesów w opanowywaniu nowych umiejętności.

Większość uczestników złapała "zajawkę" na nowy sport i już zadeklarowała chęć uczestnictwa na podobnych zajęciach na początku przyszłego roku szkolnego.

Co będzie następne?? Może snowboard i narty zimą!?!?!?

• Wymiana międzynarodowa 2017

• Polsko-niemiecka wymiana młodzieży oficjalnie zakończyła się ponad miesiąc temu, jednak w pamięci uczestników nadal ona „żyje”. Najlepszym tego dowodem są ich wspomnienia z tamtego okresu, którymi postanowili podzielić się z nami.

Wymiana młodzieżowa, która odbyła się w naszej szkole pozwoliła mi poznać wielu ciekawych ludzi,  z którymi w codziennym życiu nie miałabym okazji porozmawiać. Międzynarodowe przyjaźnie, które nawiązaliśmy w tym roku nie są tylko przelotną znajomością, a relacją, która na długo pozostanie  z nami.

W Niemczech zobaczyliśmy wiele niesamowitych miejsc. Szczególnie w pamięci zapadła mi katedra  w Kolonii i park rozrywki, Phantasialand. Naszych gości oprowadziliśmy po Warszawie pokazując m.in. taras widokowy w PKiN oraz Hangar 646. W zamian za to nasi niemieccy rówieśnicy pokazali nam,  jak uczą się w szkole i co robią podczas wolnego czasu. Chwile spędzone z nimi, dla każdego  z uczestników na pewno zostaną cennymi wspomnieniami, do których będzie wracać sięz przyjemnością.

Jeśli ktoś kiedyś będzie się zastanawiał, czy wziąć udział w wymianie organizowanej przez naszą szkołę, niech się nie waha i jedzie! To jedna z niewielu okazji, żeby spędzić tak dobrze czas z naszymi rówieśnikami z innego kraju. Ja bawiłam się niesamowicie i gdybym tylko mogła powtórzyłabym tę przygodę jeszcze raz!

Marianna Cinak 2b

• KONOPDANCE na Festiwalu "Orfeusz w Italii"

• Obiecany "reportaż" :)

I wielkie podziękowania dla tancerzy:

•  Zuzi Królak -obecnie już absolwentki,
            •  Julii Mikołajewskiej z 3e,
            •  Gabrysi Pytlakowskiej z 2a,
            •  Sebastiana Forysiaz 3b
            •  i naszej najzdolniejszej Pani Choreograf Julii Zalas z 3e.

Przyjechaliśmy. Zapoznajemy się z programem festiwalu. Cieszymy się pięknym dniem - wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy, że to pierwszy z dwóch dni bez deszczu ;)

Pierwszy dzień konkursowy.Ruszamy do teatru zmotywowani i w doskonałych nastrojach.Powiem nieskromnie BYLI ŚWIETNI.

Dzień przerwy.Dziś nie jesteśmy oceniani.Odpoczywamy i zawieramy znajomości :)

A wieczorem karaoke - niezapomniane :)

Drugi wieczór konkursowy.W drodze do teatru.

Prezentacja drugiego układu. Jak potem dowiedzieliśmy się według jury ocenionego lepiej niż pierwszy. Wyjeżdżamy z teatru z lekkim niedosytem. Mamy wrażenie, że pokazaliśmy 95%, a chcieliśmy 105%. Czekamy! Jutro ogłoszenie wyników.

Dzień finału.Dużo nerwów. Wiele zmian organizacyjnych. Czekamy! Czekamy! Czekamy! Jest wynik.... jeszcze nie wierzymy....II miejsce i Najlepszy Debiut Festiwalu :)

Wenecja z perspektywy sukcesu jest jeszcze piękniejsza!Dziękujemy wszystkim, którzy wierzyli w Konopdance i trzymali kciuki.

Dziękujemy Instytutowi Polskiemu w Rzymie za wsparcie.

Dziękujemy!

Renata Bocian