• Wizyta na grobie Konopczyńskiego

     • Dnia 17.09.2020 r. w dniu Uroczystego Ślubowania Klas Pierwszych uczniowie z SU złożyli symboliczną wiązankę na grobie Emiliana Konopczyńskiego.

      Od lat tradycją naszej szkoły jest oddawanie czci Patronowi w tym wyjątkowym dniu przyjęcia nowych uczniów w poczet pełnoprawnych członków społeczności Liceum i Technikum Zespołu Szkół nr 22.

     • Terminy Egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie w sesji zima 2021

     • EE.22 – eksploatacja urządzeń elektronicznych
      egzamin po pierwszym półroczu klasy IV Technikum Elektryczno-Elektronicznego
      Pisemny 12.01.2021 r. godz. 12.00 (60 minut)
      Praktyczny 11.01.2021 r. godz. 13.00 (180 minut, w formie pisemnej)

      Egzaminy odbędą się w budynku szkoły

      Szczegółowe informatory znajdują się na stronach: CKE i OKE Warszawa

      Harmonogram
      https://cke.gov.pl/images/_KOMUNIKATY/2_2021_PP2017_EPKwZ.
      pdf
      Informatory:
      https://cke.gov.pl/egzamin-zawodowy/egzamin-zawodowy-
      formula-2017/

      https://cke.gov.pl/egzamin-zawodowy/egzamin-zawodowy-
      formula-2017/informatory/informatory-2/

      https://cke.gov.pl/images/_EGZAMIN_ZAWODOWY/informatory/f
      ormula_2017/311408.pdf

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

     •  

      • Msza Święta inaugurująca rok katechetyczny 2020/2021 odbędzie się o godzinie 8.00 w Bazylice Świętego Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu 3;

       

      • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego klas I odbędzie się na dziedzińcu szkoły o godzinie 10.00;

       

      • Klasy II po szkole podstawowej zapraszamy na rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 o godzinie 11.00;

       

      • Klasy II po gimnazjum: 2 Ga, 2 Gb, 2 Gc, 2 Gd zapraszamy na godzinę 11.40, natomiast 2 Ge, 2 Gf, 2t na godzinę 12.15;

       

      • Rozpoczęcie roku dla klas III oraz 4t odbędzie się o godzinie 12.45.

       

      Przypominamy wszystkim, że w szkole obowiązuje reżim sanitarny i w związku z tym przed wejściem do szkoły należy zdezynfekować ręce, w przestrzeniach wspólnych nosić maseczki lub przyłbice oraz zachować bezpieczną odległość od innych osób. Ze względów bezpieczeństwa epidemicznego na rozpoczęcie nowego roku szkolnego nie możemy zaprosić Rodziców.

     • Dzień Maturzysty 2020

     • Szanowni Państwo,

      Już jutro (3 czerwca, godz. 13.30) na stronie www.studia.gov.pl odbędzie się wirtualny Dzień Maturzysty 2020 - pierwszy etap kampanii informacyjnej przygotowanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Perspektywy dla tegorocznych maturzystów planujących studia.

      W programie Dnia Maturzysty 2020 są m.in.: rozmowa z dr. Marcinem Smolikiem, dyrektorem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, który odpowie na pytania maturzystów dotyczące przebiegu tegorocznego egzaminu, krótkie wykłady ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie na temat matury z matematyki i języka polskiego, a także ostatnie ostatnie porady psychologa i doradcy kariery.

      Dobrze poinformowani mniej się denerwują - zapraszamy Państwa i uczniów do udziału w Dniu Maturzysty 2020!

     • Nasi Nauczyciele przygotowali wyjątkową lekcję

     • Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy Uczniów, a także Rodziców, Nauczycieli i Gości do wzięcia udziału w bardzo ważnej lekcji. Jak to zrobić? Wystarczy obejrzeć poniższą animację. Gwarantujemy, że nie będą to stracone 3 minuty. 

      Wszystkim małym i dużym Dzieciom życzymy szczerego uśmiechu - choć przez chwilę każdego dnia! 

    • II Wirtualny dzień otwarty dla kandydatów - 03.06.2020
     • II Wirtualny dzień otwarty dla kandydatów - 03.06.2020

     • Nie udało się Wam wziąć udziału w naszym spotkaniu on-line w maju? Nic straconego! 

      Zapraszamy serdecznie Ósmoklasistów zainteresowanych nauką w Zespole Szkół nr 22 im. E. Konopczyńskiego w Warszawie oraz ich Rodziców!

      Jeśli chcecie poznać naszą szkołę, dowiedzieć się więcej o ofercie edukacyjnej oraz usłyszeć o możliwościach rozwijania Waszych pasji i zainteresowań, które stwarza Konopczyński, zapraszamy na nasz kolejny Dzień Otwarty Online!

      Spotkanie odbędzie się 3 czerwca na platformie zoom. Zaczynamy o godz. 15.00.

      Link do spotkania:

      https://us04web.zoom.us/j/74708369107?pwd=SG5hNU03aDNmTUdwb2RXWFMyVVg3UT09

      Meeting ID: 747 0836 9107

      Password: 7vRVT6

      Dyrekcja, wychowawcy klas pierwszych, psycholog i pedagog oraz nasi uczniowie z ogromną chęcią odpowiedzą na wszystkie Wasze pytania!

    • Audio Video Show 2019
     • Audio Video Show 2019

     • 8 listopada klasa 2T, 3T, 4T wraz z opiekunami - p. Adamem Gałach,
      Ireneuszem Filipem, Grzegorzem Wolnym miała możliwość uczestnictwa w
      targach Audio Video Show 2019.
      Uczniowie klasy o profilu elektronicznym mieli więc możliwość udziału w jednym
      z największych wydarzeń związanych z najnowszymi technologiami audio-
      wizualnymi w Europie. W tym roku targi odbywały się w aż trzech lokalizacjach,
      czyniąc z imprezy wydarzenie, na którym nie mogło zabraknąć mediów.
      Jednemu z naszych uczniów udało się wygrać w konkursie głośnik JBL GO 2.
      Poniżej zdjęcia z wystawy.

     • Projekt Unijny - Szkoła Badaczy

     • Wsparcie projektu skierowane zostanie do 1721 uczniów śródmiejskich szkół w tym do Zespołu Szkół nr 22.Celem projektu jest rozwijanie u uczniów kompetencji kluczowych, właściwych postaw i umiejętności niezbędnych na rynku pracy poprzez organizację zajęć dodatkowych, tworzenie warunków do nauczania opartego na metodzie eksperymentu i wykorzystaniu technologii informacyjno-komunikacyjnych.W ramach projektu uczniowie będą mieli okazję wziąć udział m.in. w zajęciach rozwijających z języka angielskiego,  niemieckiego, matematyki czy przedsiębiorczości. Zaplanowane w projekcie działania służyć będą kształtowaniu u uczniów umiejętności przydatnych i ułatwiających funkcjonowanie na rynku pracy. Projekt koncentruje się także na rozwoju postaw aktualnie oczekiwanych przez pracodawców tj. przedsiębiorczości, umiejętności pracy zespołowej, kreatywności oraz innowacyjności.Wsparcie unijne umożliwi także zakup wyposażenia sal w laptopy, tablety, tablice multimedialne, projektory, książki,filmy czy gry dydaktyczne. Projekt realizowany będzie w okresie od 1 listopada 2019 roku do 31 grudnia 2020 roku.

      Szczegółowe informacje i regulamin prjektu znajdą Państwo w zakładce Projekty Unijne na naszej stronie. W plikach szkoły W dzienniku elektronicznym LIbrus znajduje się aktualny harmonogram wszystkich zajęć realizowanych w Liceum oraz Technikum.

     • Szkoła na medal i nominacja na Nauczyciela Roku

     • Jury pod przewodnictwem prof. Stefana M. Kwiatkowskiego, wiceprzewodniczącego Komitetu Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk, na posiedzeniu 21 września 2019 r. w redakcji Głosu Nauczycielskiego, po rozpatrzeniu wniosków kandydatów zgłoszonych do udziału w Konkursie, wybrało “Złotą Trzynastkę” w Konkursie Nauczyciel Roku 2019. Spośród nich został wybrany ks. Damian Wyżkiewicz CM, nasz nauczyciel religii. Ks. Damian jest katechetą w naszej szkole od 2015 roku. Jest magistrem teologii oraz zdobył licencjat z filozofii na UJ. Oprócz tego jest kapelanem warszawskich wspólnot osób niepełnosprawnych "Wiary i Światła". Jest doktorantem na Polskiej Akademii Nauk. Pisze pracę z filozofii niepełnosprawności. Jest jedynym katechetą w szkole. Uczy religii wszystkie klasy liceum i technikum po 1 godzinie tygodniowo. Oprócz godzin religii prowadzi dodatkowo zajęcia z filozofii, łaciny i muzyki. Przygotowuje uczniów do matury i olimpiady z filozofii. W swoich lekcjach łączy tematy religijne z filozofią, psychologią, etyką i muzyką. W tym roku szkolnym zainaugurował pierwszy w Polsce szkolny klub dyskusyjny „Więzi”. 

      Konkurs na Nauczyciela Roku to jedna z najważniejszych nagród w środowisku nauczycielskim. Organizowany jest po raz 18. przez Głos Nauczycielski i Ministerstwo Edukacji Narodowej (od 2002). Nie jest to plebiscyt. Wyboru dokonuje jury, złożone z przedstawicieli MEN, Głosu Nauczycielskiego oraz ekspertów oświaty na podstawie oceny dorobku danego nauczyciela. 8 października br. na Zamku Królewskim odbędzie się uroczysta gala, podczas której nominowani i szkoły otrzymają nagrody. Spośród trzynastki zostanie wybrana najlepsza trójka, w tym Nauczyciel Roku 2019. Zwycięzca otrzymuje nagrodę Ministra Edukacji Narodowej, wszyscy – nagrody rzeczowe od sponsorów. Szkoła nominowanego otrzymuje prestiżowy certyfikat "Szkoła na medal".

     • Kim jest dziennikarz? - Pierwsze spotkanie z gościem specjalnym! SKD Więź

     • Zapraszamy na pierwsze spotkanie szkolnego klubu dyskusyjnego "Więź"!

      Poniedziałek, 23.09, godz. 14.40-16.20 w auli szkolnej

      Pierwszym gościem będzie Cezary Gawryś - redaktor naczelny "Więzi" w latach 1995-2001, który opowie, jak się tworzy artykuły i opowie o rzemiośle dziennikarza, o środowisku dziennikarskim; co to znaczy współpracować z redakcją, tworzyć więzi między redakcją a społeczeństwem.

      Cezary Gawryś - ur. 1947, dziennikarz, publicysta, filozof, teolog, terapeuta. Pracował jako sekretarz redakcji i reportażysta w tygodniku w "Literatura” (1972–1976), następnie od 1976 w miesięczniku WIĘŹ, najpierw u boku Tadeusza Mazowieckiego, z czasem jako redaktor naczelny (1995–2001). Przez dwa lata był katechetą w warszawskim liceum im. Roberta Schumana. Obecnie jest redaktorem w Wydawnictwie WIĘŹ. Wydał zbiory reportaży: „Ścieżki ocalenia”, „Ten Trzeci”, a także (z Katarzyną Jabłońską) trzy książki zbiorowe: „Męską rozmowę”, „Między konfesjonałem a kozetką” oraz „Wyzywającą miłość”. Autor rozmowy rzeki ze Stefanem Frankiewiczem „Nie stracić wiary w Watykanie”. Żonaty z Kingą, architektem krajobrazu. Mają trzech synów i dwóch wnuków. Mieszka w Warszawie.

     • Wielki sukces w biegach przełajowych

     • Jak co roku we wrześniu młodzież z naszej szkoły brała udział w dzielnicowych biegach przełajowych.

      Miło nam poinformować, że wśród dziewcząt na dystansie 1500 metrów w pięknym stylu zwyciężyła uczennica klasy 1GD - Natasza Ciepał i zakwalifikowała się do finałów Warszawy.

      Pozostałe zawodniczki i zawodnicy również pokazali się z dobrej strony walcząc dzielnie z mocnymi rywalami. Dziękujemy wszystkim za udział w zawodach i czekamy z niecierpliwością na start Nataszy w finałach!

      Opiekunowie: Beata Styczyńska i Paweł Kozłowski

     • ZOSTAŃ CZŁONKIEM PIERWSZEGO W POLSCE KLUBU DYSKUSYJNEGO "WIĘŹ"

     • „Więź” to wybitna marka na forum katolickich czasopism społeczno-kulturalnych. Założył je 61 lat temu Tadeusz Mazowiecki - pierwszy premier Trzeciej Rzeczypospolitej. Szkolny klub dyskusyjny jest inicjatywą autorską, pierwszą w Polsce. Zadaniem klubu jest otwarcie ucznia na szeroką dyskusję kulturalno-społeczną, zapoznanie się z najnowszymi trendami filozoficznymi, teologicznymi, kulturowymi i społecznymi. Celem klubu jest ukształtowanie młodej inteligencji otwartej na dialog, tolerancję, budowanie społeczeństwa obywatelskiego i szeroki wymiar kultury. Zajęcia będą czasem twórczej dyskusji.

      Zajęcia będą odbywać się raz w miesiącu po lekcjach. Forma zajęć będzie następująca:

      - comiesięczne spotkania dyskusyjne z udziałem gościa;

      - spotkania z autorami tekstów;

      - wizyty w redakcji Więzi przy ul. Trębackiej;

      - warsztaty publicystyczne;

      - kącik literacki;

      - darmowe wyjścia raz w miesiącu do Filharmonii Narodowej (dla 10 osób w ramach współpracy z instytucją);

      - możliwość publikacji swojego wiersza lub eseju w Więzi.

      Członkostwo ma charakter otwarty, członek klubu nie jest zobowiązany do żadnych opłat. Członek klubu będzie posiadał kartę członkowską.

      Skontaktuj się z ks. Damianem Wyżkiewiczem - szkolnym katechetą

     • Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

     • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO
      2 WRZEŚNIA 2019

      godz. 9.00 – msza święta w kościele p.w. św. Krzyża

      godz. 10.00 – spotkanie klas pierwszych na podbudowie gimnazjum z dyrekcją
      i wychowawcami w auli szkoły

      godz. 10.30 spotkanie klas pierwszych na podbudowie szkoły podstawowej
      z dyrekcją i wychowawcami w auli szkoły

      godz. 11.00 – spotkanie klas drugich, trzecich i czwartej z dyrekcją
      i wychowawcami w auli szkoły