• Do udziału w Konkursie Fotograficznym zgłosiło się 14 osób. Zgodnie z punktem 8 regulaminu: " Warunkiem przystąpienia do Konkursu, zgodnie z jego tematem, jest utrwalenie na fotografii szczególnie interesujących obiektów przyrodniczych np. dziwnych, interesujących i niepowtarzalnych form drzew",przesłane prace zostały ocenione następująco:
        • VI Turniej Debat Historycznych Instytutu Pamięci Narodowej
          25 maja uczestniczyliśmy w VI Turnieju Debat Historycznych Instytutu Pamięci Narodowej Oddziału Warszawa.
        • Z okazji 200. rocznicy urodzin Cypriana Kamila Norwida zapraszamy do obejrzenia wirtualnej wystawy „Norwid i ostatni romantycy. Wśród odkrywców «czwartego wieszcza» w epoce Młodej Polski” na stronie Mazowieckiej Biblioteki Cyfrowej.
        • WYNIKI KONKURSU POPRAWNOŚCI JĘZYKOWEJ "Z POLSZCZYZNĄ ZA PAN BRAT"
          W szkolnym Konkursie Poprawności Językowej "Z polszczyzną za pan brat" wzięło udział ponad 100 uczniów z klas I Liceum. Konkurs odbył się w formie testu udostępnionego online w aplikacji Microsoft Forms. Na udzielenie odpowiedzi na 50 pytań uczniowie mieli 25 minut. Pytania sprawdzały wiedzę i umiejętności z zakresu kultury języka, frazeologii, składni, interpunkcji i ortografii.
        • Znajdziesz na niej aktualności z życia szkoły, informacje dla kandydatów, obejrzysz naszą fotogalerię i przeczytasz wiele innych ważnych i ciekawych wiadomości.
        • Wprowadzamy możliwość wypożyczania książek przez Librus. Należy wysłać wiadomość do p. Anny Kuczyńskiej lub p. Moniki Borkowskiej-Bojanek, jaką książkę chcemy wypożyczyć. Zostanie ona przygotowana i pozostawiona na portierni w specjalnym pojemniku (do odebrania po dyżurze Biblioteki). Odebranie książki należy pokwitować w specjalnym zeszycie wypożyczeń. Książkę może odebrać uczeń/rodzic.
        • Konkurs na etiudę filmową oraz wiersz.
          Drodzy uczniowie, zainspirowani rozmowami z Wami o przeżyciach, odczuciach i emocjach, jakie towarzyszą Wam w czasie izolacji spowodowanej epidemią, ogłaszamy konkurs na etiudę filmową oraz wiersz - Nauka w czasach zarazy. Mamy nadzieję, że temat projektu pozwoli Wam w ciekawej formie artystycznej wyrazić swoje niepokoje, a także poradzić sobie z tym trudnym doświadczeniem.
        • Earth Songs. We are the world.
          Udało się. Otrzymaliśmy po raz drugi grant Projektantów Edukacji - 1000 zł na nagranie drugiej płyty z Liceum im. Żmichowskiej :D Jesteśmy jedynym projektem z Warszawy nagrodzonym w kategorii szkół średnich - Nagroda Jury, a było sporo zgłoszeń. BARDZO WAM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA ODDANE GŁOSY na nasz projekt. Otrzymamy także półroczną prenumeratę magazynu naukowego Focus do naszej biblioteki. W tym roku płyta, któr
      • Gdy uczeń osiąga coś dzięki nauczycielowi, nauczyciel również czegoś się uczy.
      • Paulo Coelho
      • Solidna nauka w przyjaznej atmosferze
  • Partnerzy

• {#1508} 1